Реформатор української хореографії Павло Вірський
12 лютого в Національній бібліотеці України для дітей відбувся мистецький захід «Реформатор української хореографії», присвячений 115-річчю від дня народження видатного українського хореографа Павла Вірського. Щоб познайомити читачів із творчістю майстра хореографії, до нас завітав заслужений артист України, балетмейстер, артист балету Національного заслуженого академічного ансамблю танцю ім. Павла Вірського — Олександр Омецінський.
Творчість Павла Вірського увійшла в колиску української культури завдяки інтерпретації українського фольклору і тільки на його основі він створив масові яскраві хореографічні полотна.
Навіть такі танцювальні номери, як «Моряки флотилії», «Кукурудза», «Ми пам'ятаємо» чи «Бухенвальдський набат», – залишалися безумовно українськими за музикою, хореографічною лексикою, світобаченням. Майже піввіку не сходять зі сцени іскрометний «Повзунець», лубочні «Ляльки», до сліз щемливі «Чумацькі радощі», «Одна пара чобіт на вісім ніг», а фінальний «Гопак», що став візитною карткою ансамблю, півстоліття викликає бурхливі овації в найбільших концертних залах планети. Унікальність ансамблю в тому, що на одній сцені одночасно можуть танцювати 100 артистів.
Яскравим доповнення заходу стала книжкова виставка про творчість та життя Павла Вірського.
Заслужений артист України Олександр Омецінський розповів читачам про цікаві факти із життя ансамблю, враження від гастролей за кордоном. Під час відеоперегляду танцювальних номерів пан Олександр коментував рухи та трюки танцюристів. На завершення заходу артист порадив дітям обирати професію за покликом серця.