Новини і анонси
27 січня в Інформаційному центрі «Вікно в Америку» відбулась вікторина «Символи Америки». Одинадцять учнів 6-Б класу ЗОШ №163 взяли участь в вікторині «Державні символи США» і відповіли на питання про Державний прапор, Велику Печатку, Урочисту присягу вірності США, гору Рашмор, Статую Свободи. Під час вікторини на більшість питань були надані правильні відповіді.
Що потрібно пам’ятати про символи США:
Полотнище державного прапора США складається з 13 червоних і білих горизонтальних смуг, що означають 13 колишніх колоній, які в 1776 році об’єднались і утворили Сполучені Штати Америки. У лівому верхньому куті прапора розташований прямокутник з білими п’ятикутними зірками, кількість яких дорівнює кількості штатів.
Державний прапор США можна ввиставляти кантоном вниз як сигнал про лихо.
Листя оливи і стріли в лапах білоголового орлана на Великій печатці мають символічне значення «Миру та війни» і означають, що Америка завжди прагне миру, але готова до війни, а напис на стрічці, яку тримає у дзьобі білоголовий орлан «E pluribus unum» у перекладі з латинської – «З багатьох один».
Урочиста клятва вірності США звучить так: “I pledge allegiance to the Flag of the United States of America, and to the Republic for which it stands, one Nation under God, indivisible, with liberty and justice for all”.
Додатково учасники гуртка «Американська мрія» два тижні розробляли стінгазету на тему недержавних символів США. Перед ними стояло завдання віднайти на вулицях рідного міста, в українських магазинах, в власних домівках саме те, що асоціюється або було створено в Америці. Найперше дітям згадувались заклади швидкого харчування, чіпси, кока-кола і гамбургери. Глибше розглянувши цю тему, вони віднайшли в книжках Інформаційного центру і в мережі Інтернет, що машини Ford, Chevrolet, комп’ютери, Голівуд і джинси теж американські. Робота над стінгазетою продовжуватиметься надалі.
27 січня в актовому залі Національної бібліотеки України для дітей була представлена літературно-музична композиція «Співець сильних і благородних», присвячена 135-річчю з дня народження американського письменника Джека Лондона. Вона являла собою театралізовану виставу, з показом слайдів та уривку мультфільму «Біле ікло». Глядачами вистави були учні 5-в, 6-а, 6-в класів гімназії «Нивки» та 6-б класу ЗОШ №163 (приблизна кількість учасників – 100 чол.). Діти дізналися багато захоплюючих фактів з біографії письменника, а також відчули дух його творчості. Оспівуючи сильних і благородних, письменник сам був таким. Все його життя – це ланцюг випробувань, з яких він завжди з честю виходив. Саме герої Джека Лондона допоможуть вийти переможцями у складних ситуаціях, нагадають про велике призначення кожного з нас – бути Людиною.
***
Напередодні католицького Різдва 23 грудня в Національній бібліотеці України для дітей в інформаційному центрі «Вікно в Америку» було здійснено віртуальну подорож «Різдво в Америці» для 14-ти учнів 6-Б класу ЗОШ №163 з використанням мультимедійних засобів. Віртуальні туристи дізнались про історію свята, особливості святкування Різдва в США, традицію прикрашати ялинку в Білому Домі. Учасники переглянули документальний фільм «McAdenville, NC - Christmas Town USA» побачили наскільки важливо для американців декорувати свої домівки гірляндами і ялинками.
Після віртуальної подорожі «туристи» поділились своїми враженнями і були здивовані, що Різдво в США не відмічали до 18 століття і воно навіть було під забороною. А схожість президента США Бенджаміна Гаррісона з зображеннями Санта Клауса здивувала всіх. Дивним видалось те, що наразі звичне привітання “Marry Christmas” змінюється на “Happy holidays” з ціллю не ображати релігійні почуття людей з іншим віросповідуванням.
17 грудня в Національній бібліотеці України для дітей в інформаційному центрі «Вікно в Америку» було проведено святкове театралізоване дійство «Різдво в різних країнах світу». В актовому залі бібліотеки було представлено слайд-шоу про традиції святкування найшановнішого свята католиків в США, Англії, Німеччині, Італії, Фінляндії, Франції. Актори, учасники гуртка «Лінгвіст», втілювали всі різдвяні образи в ігровій формі на сцені. Глядачами були учні-читачі п’ятих класів гімназії «Нивки», загальна освітня школа № 154, №63, вчителі, батьки акторів (загальна кількість – прибл. 120 чол.). Інформація про театралізоване дійство буде висвітлена на Національному українському радіо в передачі «Школяда» найближчим часом.
Так як США – це країна іммігрантів, де багато традицій святкування Різдва були запозичені з європейських країн, то для кращого розуміння дітьми, як саме проводиться це свято, наші актори розповідали про різдвяні звичаї різних народів. Глядачі змогли познайомитись з такими персонажами свята як Санта Клаус, його помічники – літаючі олені, Ла Бефана, Пер Ноель, Пер Футар.
Головними темами театралізованого дійства було: найважливіше – це віра у диво, адже лише таким чином Санта Клаус, Святий Миколай, італійська Ла Бефана та інші зможуть втілити дитячі мрії в життя. Традиції різні, але Різдво – найшанованіше свято всіх народів.
19 листопада в інформаційному центрі «Вікно в Америку» відбулась дискусія «Що таке дрес-код?» Учасники заходу (12 учнів 6-го класу гімназії «Нивки») обговорювали історію дрес-коду, його особливості, види (Streetwear, Casual, Business casual, Smart casual, Business, Black tie) важливість доречності одягу місцю та обставинам і вислів Edith Head (Едіт Хед – художник по костюмам, отримала 9 Оскарів): “You can have anything you want in life if you dress for it” (Ти можеш мати у житті все, що захочеш, якщо ти відповідно одягнений).
***
16 листопада в Національну бібліотеку України для дітей в інформаційний центр «Вікно в Америку» завітала Вальтер П., аташе з питань бібліотек, Посольства США, Польща. Шановна гостя інформаційного центру приєдналась до Національного проекту «Україна читає дітям», головна ідея якого полягає у тому, що публічні люди читають дітям у бібліотеках, школах, дитячих садках, школах-інтернатах, дитячих будинках, що покликано заохочувати дітей до систематичного читання. В рамках цього проекту Вальтер П. прочитала учням 5А класу гімназії «Прем’єр» казку англійською мовою «Prince Walter’s Wishes” (by Laura Edwards).
***
16 листопада в Національній бібліотеці України для дітей в інформаційному центрі відбулась година цікавих повідомлень «Гімн дитинству, перекладений прозою» в честь 135-річчя з дня народження Марка Твена з переглядом фільму англійською мовою «The Adventures of Huck Finn». Так як учасників заходу було дуже багато (52 учнів 5 тих класів гімназії «Нивки», 27 учнів 6 Б СОШ №163 та викладачі, які їх супроводжували), тому захід відбувся в актовому залі бібліотеки. Цей день запам’ятався учасникам заходу цікавими фактами з життя Марка Твена, веселою екранізацією пригодницького роману за участю одного з найулюбленіших акторів – Елайджи Вуда.
***
5 листопада в Національній бібліотеці України для дітей в інформаційному центрі «Вікно в Америку» відбулось театралізоване дійство «Halloween». Головні ролі виконували учні 6-8 класів, а глядацька зала – учні п’ятих класів гімназії «Нивки», СШ № 75, СШ №3; батьки і вчителі. Загальна кількість відвідувачів – 106 чоловік.
Свято Halloween не було страшним і моторошним, воно вдалось напрочуд смішним та веселим. Як тільки не лякали вампіри, чорти і відьми глядацький зал, але гості свята проявляли активність в усіх конкурсах і вибухали сміхом на «страшні» історії всіх представників нечистої сили.
Глядачі театралізованого свята отримали лише приємні враження від танцю привидів, чорних міток, конкурсів на найкращий виск і найстрашнішу історію. Особливо сподобалось чаклування відьми – цілий мішок цукерок, який отримав кожен глядач.
Учасники свята: актори і глядачі сказали про свято – «Це свято зовсім не страшне», а про вампірів і нечисту силу – «Так це ж переодягнені люди!»
***
23 жовтня в інформаційному центрі «Вікно в Америку» в Національній бібліотеці України для дітей пройшла дискусія з учасниками гуртка «Лінгвіст» (12 чол.) « Традиційна їжа американців». Більшість учасників на початку дискусії були впевнені, що традиційна їжа американців – це фаст-фуд. Велась розмова про американські страви: індичка, чілі кон карне, барбекю; американські ресторани; традиційні страви іммігрантів у США, які збагатили національну кухню. Учасники дискусії дізнались про американських дієтологів і важливість ведення здорового способу життя.
Викликало здивовання той факт, що середньостатистичний американець з’їдає майже 60 хот-догів на рік, в США згідно етикету існує відмінний від європейського метод нарізання їжі, а корпорація Марс виробляє не лише шоколадні батончики, але й їжу для тварин.
Завдяки проведеній дискусії були розвінчані думки про те, що американці не вміють готувати і споживають лише бутерброди. В той самий час учасники дискусії зрозуміли, що потрібно їсти лише здорову їжу, адже «Ми є тим, що ми їмо».