Слово «туризм» походить від французького “tourisme” – прогулянка, подорож. Це – наймасовіша форма активного відпочинку і оздоровлення. Під час подорожей туристи знайомляться з минулим і сучасністю певної місцевості, її природними багатствами, пам'ятками культури, виконують суспільно-корисну роботу, проводять спостереження за природою тощо.
Туризм залежно від мети подорожі поділяється на пізнавальний (екскурсійний) та любительський (самодіяльний).
При пізнавальному (екскурсійному) туризмі учасники подорожують на автобусах, літаках, теплоходах, у поїздах по наперед намічених маршрутах, зупиняються в готелях або на турбазах, де їм надається ночівля, харчування і екскурсовод.
В любительському (самодіяльному) туризмі подорож будується повністю або частково на самообслуговуванні. Туристи самі намічають маршрути і спосіб пересування, забезпечують собі харчування, нічліг і місце відпочинку, обирають місця для екскурсій.
Регулярна туристична діяльність і участь в туристичних спортивних змаганнях є ефективним замінником фізичної праці, пробуджує в людині радість до життя, служить загартуванню і підвищує життєдіяльність організму.
Під час мандрівок і походів значно розширюються і поглиблюються знання подорожуючих в галузі ботаніки, зоології, геології, географії. Туризм сприяє формуванню таких цінних рис характеру, як тактовність, уважне ставлення один до одного, впевненість у собі, здатність прийти на допомогу.
Карта походу |
© Національна бібліотека України для дітей www.chl.kiev.ua |