БІОГРАФІЧНА ДОВІДКА

       Художником і письменником Євген Чарушин став завдяки яскравим враженням дитинства. Разом з мамою хлопчик ходив до лісу. Там вони збирали насіння квітів, викопували різні рослини. І потім вдома все це перетворювалося на диво-сад. Так Євген навчився спостерігати і працювати.
      Хлопчикові хотілося якнайдовше зберегти в собі те, що бачив і чому радів. На допомогу прийшло малювання, друге сильне захоплення дитинства. Євген виріс з олівцем і пензлем у руках. Частіше за все малював тварин.
       В 1926 році Євген Чарушин закінчив Ленінградську Академію мистецтв. Працював з дитячою книгою. Проілюстрував понад 120 книжок.
       З 1931 року Чарушин почав писати для дітей та ілюструвати свої власні книги. Його оповідання і малюнки впізнаєш без підпису. Вони наповнені безхмарним, радісним відчуттям любові до природи, сонцем, рухом, барвами, милою веселою посмішкою.
       Євген Чарушин - автор таких відомих оповідань та мініатюр про тварин і птахів: "Болтливая сорока", "Большие и маленькие", "Васька, Бобка и крольчиха", "Волчишка", "Кот Епифан", циклів "Про охоту" и "Про зверей" та багатьох інших.
       Цікавими також є твори письменника, головними героями яких є діти. "Микитка" - під такою назвою вийшла збірка коротеньких оповідань Чарушина про маленького хлопчика, про його справи, спостереження, зустрічі, ігри, пригоди, та про його товаришів. Микитку цікавить все: і літак ("Самолетики за крышами"), і які сни бачить щеня ("Томкины сны"), і як можна навчити горобчика літати ("Воробей"), і як з черв'ячків виводяться жучки ("Червяки") та багато іншого.
       Ряд оповідань ("Поразительный случай", "Первый тетерев", "Облава", "Военная собака", "Леший", "Удивительный волк") розповідають про мисливців.
       Малюнки Євгена Чарушина завжди емоційно, графічно виразні; вони органічно пов'язані зі змістом творів і складають з ним одне ціле. Як художник Є.Чарушин у 1965 році отримав золоту медаль на Міжнародній книжковій виставці в Лейпцігу.