Галина Малик: що читати дітям під час війни
29 вересня 2022, 20:06   Автор: Галина Малик, Наталя Марченко

Галина Малик – визнана та сердечно люблена кількома поколіннями дітей дитяча письменниця, чиї повісті, казки та вірші вражають незвичністю форми, складністю порушуваних питань і неймовірною аурою справжнього! – пригод, випробувань, радості та знахідок! А ще пані Галина – перекладач, експерт у галузі дитячого читання та невтомний залюблений у світ шукач пригодsmiley.

 

«Я дуже не люблю роздавати рецепти і насмілюватися комусь щось радити, бо це невдячна і марна справа. Тим більше, коли є сумніви, чи хтось цих моїх порад потребує.

Бо й час, коли, що і чи взагалі час читати, обирає для себе кожен сам без порад.

Тому я можу хіба що поділитися тим, що б робила я на місці: мами, яка читає найменшим дітям, які ще не читають самі; читача молодшої, середньої школи та підлітка – маючи на увазі літературу художню.

Найменшим я б просто ЧИТАЛА. Все. Класику – вірші і прозу, в тому числі й українську. (І в жодному разі не російську!)

Молодшим і середнім читачем я б читала кращу українську сучасну літературу. (І в жодному разі не російську!)

Підлітком я б читала в залежності від того, що я шукаю у книзі: втечі від дійсності, прикладів життя і боротьби, орієнтирів, рецептів, розваг, відповідей на запитання, спростування чи підтвердження своїх життєвих кредо і т. д.

Не кожному пошуковувачу і не кожна книжка зможе відповісти на його запит, але читання може змінити мету пошуку. Для цього підходить вся світова література – від Біблії, Данієля Дефо і Жуля Верна до Володимира Рутківського і Ліни Костенко. (І в жодному разі не російська!).

А головна моя порада без поради: який би час не був – читати ТРЕБА!»


Коментарі до статті