МУЗЕЇ АНДЕРСЕНА

Більшість туристів у місті Оденсе приваблює маленький будинок у провулку, де народився великий казкар — Музей Андерсена, який щорічно відвідує понад дві тисячі екскурсантів. Тут зберігається велика колекція рукописів і малюнків Андерсена, а також паперові витинанки, що власноруч зробив письменник. На великому настінному панно в круглій залі зображено життєвий шлях «довгов'язого хлопчака», який став відомим літератором.

Про життя великого казкаря та його подорожі, про те, як створювалися відомі в усьому світі казки, розповідають особисті речі письменника, зібрані в музеї. Серед них документи, листи, предмети ужитку, а також його дорожній саквояж — подарунок самого данського короля. Особливо привабливим для відвідувачів є окрема зала музею, відведена на зібрання видань казок Андерсена різними мовами світу.

Сьогодні музей підтримує зв'язки з громадськими організаціями 80 країн світу, систематично отримує нові видання творів Андерсена, його рукописи, які колись зберігались далеко від батьківщини, фотографії, наукові дослідження, портрети, гравюри, малюнки тощо.

20 липня 2004 р. в Копенгагені відкрився музей «Світ чудес Ганса Крістіана Андерсена». На відкритті музею звучала місцева музика, а картини ілюстрували життя міста початку ХІХ ст. Огляд музею починається з галереї, де розповідають про дитинство та юність письменника. Далі відвідувачі потрапляють до уявного світу Андерсена, а його найвідоміші казкові герої оживають за допомогою трьохмірної анімації та звукових ефектів. Закінчується екскурсія в галереї, де експонуються особисті речі письменника, серед яких оригінальний рукопис казки «Філософський камінь». У музеї планується відкрити ще 12 тематичних галерей, де будуть представлені документні факти з життя письменника та персонажі найвідоміших казок.

Попередня Наступна