"МАРК-WEB" (НПО "Информсистема")
Національна бібліотека України для дітей

Пошук в електронному каталозі

Електронний каталог на сайті Національної бібліотеки України для дітей містить бібліографічні описи документів фонду. Увага! Електронний каталог не є електронною бібліотекою – в ньому не представлені повні тексти книг, статей та аудіовізуальних видань.

Електронний каталог складається з окремих баз даних (БД):

·         БД «Книги» включає бібліографічні записи на 154402 книги (станом на 01.01.2021 р.) як всіх нових надходжень до Бібліотеки (починаючи з 1993 р.), так і більш ранніх років видання, опрацьованих в ході рекаталогізування;

·         БД «Статті» містить 197909 аналітичних бібліографічних записів з періодичних видань (станом на 01.01.2021 р.);

·         БД «Аудіовізуальні матеріали» представлена 4938 бібліографічними записами (станом на 01.01.2021 р.) аудіовізуальних документів та електронних видань на різних носіях інформації (грамплатівки, компакт-диски, відеокасети тощо);

·         БД «Електронні ресурси» налічує 595 бібліографічних записів (станом на 01.01.2021 р.) електронних книжок та методико-бібліографічних матеріалів;

·         БД «Корпоративна база статей» об’єднує аналітичні записи статей з періодичних видань, створені фахівцями бібліотек України для дітей – учасниками корпоративного проекту, що діє з 2010 р. Станом на 01.01.2021 БД налічує 102754 записи.

·         БД «Книга для дітей в Україні 1798-1923 років» наразі налічує 1758 бібліографічних записів. До неї включено книги української та зарубіжної літератури українською та іншими мовами, які зберігаються у фондах бібліотек та музеїв України. База буде доповнюватися щороку.

Бази даних електронного каталогу оновлюються щомісячно. Списки кращих книжкових новинок українських видавництв, одержаних бібліотекою, можна переглянути у розділі «Нові книги України».

Для здійснення пошуку необхідно вибрати одну з баз даних електронного каталогу у вікні «Вибір БД». Далі потрібно визначити та позначити пошукові поля, натиснувши лівою кнопкою миші у квадратику біля назви поля. Пошук можна здійснювати як за всіма пошуковими полями (позначити всі), так і за певними із них. Зміст запиту формулюється у вікні «Терми». Деталізувати умови пошуку та його результати можна, змінюючи параметри: кількість виданих записів на сторінці, вид відповіді, вид пошуку, тип запису і бібліографічний рівень. Після визначення усіх умов пошуку натисніть клавішу «Знайти». Для формування нового запиту потрібно очистити зміст попереднього, натиснувши відповідну клавішу.

Використання розширеного пошуку додатково надає можливості формування запитів за декількома параметрами одночасно, застосовування системних словників, сортування результатів пошуку тощо.

Перехід до "Пошуку: "

Практичні поради щодо здійснення пошуку можна переглянути тут.

УВАГА!
Читачі бібліотеки мають можливість зробити попереднє замовлення на потрібні документи, відправивши листа за адресою: library@chl.kiev.ua.
Інструкцію та зразок листа дивіться тут.

Усі зауваження і побажання прохання направляти за адресою: library@chl.kiev.ua