УМКА     Про себе, країну і світ Русский
Українська

Випуск 2 - 2004

Будемо  знайомі


Будемо знайомі

Чому саме "Умка"?

Ну, по-перше, усі ми дуже розумні (жарт!).
По-друге, ми білі, теплі і пухнасті (ще один жарт!).
По-третє, нам просто подобається це чудове ведмежа - персонаж старого однойменного мультфільму (без жартів!).
Крім того, у нас в Україні є усе, навіть білі ведмеді (правда, нажаль, тільки в зоопарку). І ми подумали: а що, якщо випустити його на волю - нехай пливе собі від комп'ютера до комп'ютера, незалежно від кордонів, як ведмежа плило на крижині, з інтересом озираючи околиці...
Що?
Та знаємо ми, знаємо, що кожна назва вимагає своєї розшифровки (це зараз дуже модно!).
Ну, нехай буде Український Молодіжний Комп'ютерний Альманах.
Правда, тут потрібні деякі пояснення.
Український: означає той, що стосується дітей всієї України, незалежно від мови спілкування (ми будемо публікувати матеріали мовою оригіналу - українською чи російською).
Молодіжний: ну, не діти ми вже, хоча ще і не старі.
Комп'ютерний: це не означає, що ми будемо писати винятково про комп'ютери, ні. Просто читати Ви його будете за допомогою комп'ютера.
Альманах: треба ж кудись діти букву "а". Та й слово красиве... А крім того, "альманах" (від араб. аль-манах - календар; читайте "товсті" енциклопедії!) означає "неперіодич. збірник зведень, цікав. чи довідкових, часто тематич."
От і ми на віртуальних сторінках нашого альманаху будемо публікувати різноманітні матеріали, написані Вами. Тематика - дуже широка, яку ми умовно спробували визначити в такий спосіб: "Про себе, країну і світ"
Пишіть нам про дружбу, навчання, літературу, мистецтво; про все цікаве, що відбувається у Вашому місті; про те, що Вас схвилювало в країні і світі. Планета наша не дуже велика, і усе взаємозалежне. І якщо десь горить ліс, то запах гару поширюється по всій Землі. 
Ми сподіваємося, що наш "альманах" стане дійсним Інтернет-журналом, тобто буде з'являтися в мережі періодично.
Утім, тут ми помилилися: це альманах не наш, а Ваш. Він створюється Вами і для Вас.
Рубрики, які Ви зустрінете в перших номерах, поки що умовні - треба ж із чогось починати. Ми б хотіли, щоб структура альманаху визначилася поступово, у залежності від матеріалів, наданих Вами.
Єдине, про що б ми хотіли попередити: в журналі художні твори будуть публікуватися лише у виняткових випадках. Ваші вірші, казки, розповіді можуть бути опубліковані на сайті Державної бібліотеки України для дітей.
Спрямованість "Умки" - публіцистика.
І останнє: хто такі "ми". Ми - це об'єднана редколегія Центрів дитячої і юнацької журналістики різних регіонів України.
Свої матеріали Ви можете надсилати за адресою: umka@chl.kiev.ua

До зустрічі на сторінках "Умки"!

Редколегія