Національна бібліотека України для дітей
     
Віртуальна довідка1
Наша адреса:
03190, Київ, вул. Януша Корчака, 60
 
Написать письмо
 
 
 
   
Пошук по сайту  
 
Пропустить Навигационные Ссылки.
Про бібліотеку
Послуги та сервіси
Електронні ресурси
Вибрані інтернет-ресурси
Це важливо знати
На допомогу бібліотекареві

Коваленко Олекса Кузьмович

Прізвище, ім’я, по батькові     

найбільш вживане

Коваленко Олекса Кузьмович (справжнє ім’я – Олександр)

псевдоніми

-

криптоніми

-

Роки життя

дата народження

10 березня 1880

дата смерті

1927

Географічний аспект

місце народження

хутір Власів, колишня Воронізька губернія, нині Білгородська область

місце смерті

Київ

місця перебування

Сибір, Калуга, Київ

Увійшов в коло дитячого читання

Письменник

Український поет, перекладач, видавець

Основні дефініції щодо постаті

Нагороди, звання, відзнаки     

Літературознавчі статті

Матеріали з Інтернету:

Коваленко Олекса Кузьмович [Електронний ресурс] // Вікіпедія : [вебсайт]. — Режим доступу: https://uk.wikipedia.org/wiki/Коваленко_Олекса_Кузьмович (дата звернення: 01.02.2024). — Назва з екрана.

Коваленко Олекса Кузьмич [Електронний ресурс] // Енциклопедія сучасної України : [вебсайт]. — Режим доступу: https://esu.com.ua/search_articles.php?id=8312 (дата звернення: 01.02.2024). — Назва з екрана.

У фондах НБУ для дітей:

Євшан М. Критика. Літературознавство. Естетика / М. Євшан ; упоряд., передм. та прим. Н. Шумило. — Київ : Основи, 1998. — 658 с. — [С. 519-520 ; C. 563-565].

Бібліографія


У фонді відділу рідкісних та цінних видань НБУ для дітей:

Коваленко О. Горбоконик : казка / О. Коваленко. — Київ : Видання І. І. Самоненко, 1905. — 96 с. : іл.

Іконографія

Коваленко Олекса Кузьмович [Електронний ресурс] // Вікіпедія : [вебсайт]. — Режим доступу: https://uk.wikipedia.org/wiki/Коваленко_Олекса_Кузьмович (дата звернення: 01.02.2024). — Назва з екрана.

Біографічна довідка

Олексій Коваленко народився 10 березня 1880 року на хуторі Власовому (тепер Олексіївський район Білгородської області), в селянській родині. У 17 років за участь у революційному русі на два роки був висланий до Сибіру. Згодом кілька років жив у Калузі, з 1903 року – у Києві.
Першу поезію «Дорогому землякові П. А. Грабовському» надрукував 1900 року у львівському «Літературно-науковому віснику». А через три роки на творчість талановитого поета звернув увагу Іван Франко і взяв його вірші до збірки «Акорд».
У 1910-1911 роках вийшло відразу три поетичних збірки Олекси Коваленка: «Золотий засів», «Срібні роси», «Спів солов'я». До збірок увійшли вірші, створені за понад десятирічний період.
Олекса Коваленко знаний і як перекладач. Завдяки Коваленку українському читачеві стали відомі вірші німецьких, бельгійських, італійських та англійських поетів. За мотивами віршів світових класиків Г. Гейне, М. Гартмана, Е. Верхарна, А. Негрі, П. Б. Шеллі та ін. Олекса Коваленко написав цілу низку власних творів.
Як видавець він уклав і випустив антологію віршів та малої прози «Розвага. Український декламатор» (1905, 1906), був упорядником літературно-артистичного альбому «Терновий вінок» (1908), альманахів «Досвітні огні», «З неволі». Заснував видавництво «Ранок». Проте вінцем видавничої праці О. Коваленка стала велика антологія української поезії «Українська муза» (1908), до якої увійшли твори 134 визначних українських поетів від 1798 року, а також біографічні і бібліографічні матеріали про них.
Найкращі твори автора пройняті волелюбними мотивами, співчуттям до народу, ідеєю національного відродження («Народний герой», «Нехай наша доля», «Фантазія», «Не Граля нам марші» та ін.)
Помер Олекса Коваленко 1927 року. Дата його смерті і місце поховання невідомі. р.

 

Для редагування, видалення інформаціі про дитину з сайту або повідомлення про нелегальний контент Ви можете звернутися за адресою: library@chl.kiev.ua

 
Останнє оновлення: 20.11.2024
© 1999-2010р. Національна бібліотека України для дітей