Національна бібліотека України для дітей
     
Віртуальна довідка1
Наша адреса:
03190, Київ, вул. Януша Корчака, 60
 
Написать письмо
 
 
 
   
Пошук по сайту  
 
Пропустить Навигационные Ссылки.
Про бібліотеку
Послуги та сервіси
Електронні ресурси
Вибрані інтернет-ресурси
Це важливо знати
На допомогу бібліотекареві

Ковалів Степан Михайлович

Прізвище, ім’я, по батькові     

найбільш вживане

Ковалів Степан Михайлович

псевдоніми

Стефан Ковалів, Дрозд, Дроздищин, Стефан П’ятка, Плескачка, Естко

криптоніми

-

Роки життя

дата народження

25 грудня 1848

дата смерті

26 квітня 1920

Географічний аспект

місце народження

с. Брониця Дрогобицького району

місце смерті

м. Борислав

місця перебування

Дрогобич, Перемишль, Львів, Львівщина, Борислав

Увійшов в коло дитячого читання

Дитячий письменник

Письменник

Український письменник, освітянин, публіцист

Основні дефініції щодо постаті

Педагог, автор шкільних підручників

Нагороди, звання, відзнаки     

Іменем Стефана Коваліва у Бориславі названа вулиця та новий мікрорайон

Літературознавчі статті

Матеріали з Інтернету:

Ковалів Степан Михайлович [Електронний ресурс] // Вікіпедія : [вебсайт]. — Режим доступу: https://uk.wikipedia.org/wiki/Ковалів_Степан_Михайлович (дата звернення: 07.02.2024). — Назва з екрана.

Ковалів Степан Михайлович [Електронний ресурс] : біографія // УкрЛіб : [вебсайт]. — Режим доступу: https://www.ukrlib.com.ua/bio/printit.php?tid=12830 (дата звернення: 07.02.2024). — Назва з екрана.

У фондах НБУ для дітей:

Євшан М. Критика. Літературознавство. Естетика / М. Євшан ; упоряд., передм. та прим. Н. Шумило. — Київ : Основи, 1998. — 658 с. — [С. 216-219].

Історія української літератури : В 2 т. Т. 1 : Дожовтнева література / АН УРСР. Інститут літератури ім. Т. Г. Шевченка ; гол. ред. О. Білецький. — Київ : Вид-во АН УРСР, 1954. — 732 с. — [С. 562-563].

Історія української літератури : В 8 т. Т. 4. Кн. 2 : Література 70-90 рр. 19 ст. / АН УРСР. Інститут літератури ім. Т. Г. Шевченка; авт. тому: О. Є. Засенко та ін.; Відп. ред. О. Є. Засенко. — К. : Наукова думка, 1969. — 451 с. — [С. 90-100].

Література. Діти. Час. Вип. 2 / Центр дослідження літератури для дітей та юнацтва ; гол. ред. Б. Будний. — Тернопіль : Навчальна книга-Богдан, 2012. — 191 с. — [С. 39-47].

Бібліографія


У фонді відділу рідкісних та цінних видань НБУ для дітей:

Ковалів С. Щаслива бабуня : оповід. для молодіжи. Т. 4 / C. Ковалів. — Львів : Накладом Українсько-Руської Видавничої Спілки, 1911 (Львів : Друкарня Наукового Товариства ім. Шевченка). — 145 с. : іл. — (Літературно-наукова бібліотека. Серія 1 ; Ч. 130).

Іконографія

Ковалів Степан Михайлович [Електронний ресурс] : біографія // УкрЛіб : [вебсайт]. — Режим доступу: https://www.ukrlib.com.ua/bio/printit.php?tid=12830 (дата звернення: 07.02.2024). — Назва з екрана.

Біографічна довідка

Народився Степан Ковалів 25 грудня 1848 року в селі Брониця на Львівщині. Початкову освіту здобув у рідному селі, а потім навчався у Дрогобичі у тій же школі, що й згодом Іван Франко.
Після закінчення школи продовжив освіту в реальній школі в Перемишлі, яку на четвертому році навчання змушений був залишити і піти працювати. Вчителював він у Сарнах, Таргановичах, у Городищі Самбірського повіту, а згодом у своєму рідному селі. Співав у церковному хорі.
За три роки вчителювання Степан Ковалів проявив себе талановитим педагогом. Він позичив трохи грошей і вирушив до Львова вступати до вчительської семінарії. Одночасно давав приватні уроки. 1875 року Степан Ковалів блискуче закінчив семінарію, одержав диплом І ступеня. Знову працював у рідному селі. На цей час померла його мати, і йому як старшому синові треба було піклуватися про молодших братів, допомагати батькові утримувати сім’ю.
У Брониці він поринув в улюблену справу, домігся, щоб у селі побудовали нову школу. Для того, щоб залучити більше дітей до навчання, проводив уроки у кілька змін. Щоправда, не всім це подобалося, школу хотіли навіть спалити. Про це Степан Ковалів пише в оповіданні «Грім».
1879 року його призначили директором великої народної школи в Бориславі, в якій він пропрацював 40 років. У Бориславі 1881 року розпочав свою літературну діяльність.
За тридцять років літературної творчості Степан Ковалів написав 112 оповідань і нарисів, 40 педагогічних статей і методичних розробок. Свої твори надсилав до галицьких і буковинських газет, журналів «Буковина», «Діло». «Батьківщина», «Дзвінок».

 

Для редагування, видалення інформаціі про дитину з сайту або повідомлення про нелегальний контент Ви можете звернутися за адресою: library@chl.kiev.ua

 
Останнє оновлення: 20.11.2024
© 1999-2010р. Національна бібліотека України для дітей