Національна бібліотека України для дітей
     
Віртуальна довідка1
Наша адреса:
03190, Київ, вул. Януша Корчака, 60
 
Написать письмо
 
 
 
   
Пошук по сайту  
 
Пропустить Навигационные Ссылки.
Про бібліотеку
Послуги та сервіси
Електронні ресурси
Вибрані інтернет-ресурси
Це важливо знати
На допомогу бібліотекареві

Козоріс Михайло Кирович

Прізвище, ім’я, по батькові     

найбільш вживане

Козоріс Михайло Кирович

псевдоніми

_

криптоніми

_

Роки життя

дата народження

2 березня 1882

дата смерті

3 листопада 1937

Географічний аспект

місце народження

Калуш

місце смерті

Соловки

місця перебування

Станіслав, Львів, Томська губернія, Вінниця, Делятин, Косів, Тернопіль, Умань, Київ

Увійшов в коло дитячого читання

Письменник

Український прозаїк, поет, байкар, публіцист

Основні дефініції щодо постаті

Громадський і політичний діяч

Нагороди, звання, відзнаки     

Літературознавчі статті

Матеріали з Інтернету:

Козоріс Михайло Кирович [Електронний ресурс] // Вікіпедія : [вебсайт]. — Режим доступу: https://uk.wikipedia.org/wiki/Козоріс_Михайло_Кирович (дата звернення: 10.02.2024). — Назва з екрана.

Козоріс Михайло Кирович [Електронний ресурс] // Енциклопедія сучасної України : [вебсайт]. — Режим доступу: http://esu.com.ua/search_articles.php?id=7981 (дата звернення: 10.02.2024). — Назва з екрана.

Рис Г. Михайло Козоріс – «галицький Гоголь» [Електронний ресурс] : (для спецпроекту «Сандармох. 75 років розстрілу») / Г. Рис // Радіо Свобода : [вебсайт]. — Режим доступу: https://www.radiosvoboda.org/a/24538812.html (дата звернення: 07.02.2024). — Назва з екрана.

У фондах НБУ для дітей:

З порога смерті... : письменники України – жертви сталін. репресій. Вип. 1 / упоряд., передм. О. Мусієнко ; худ. О. .Яцун. — Київ : Рад. письменник, 1991. — 494 с. : іл. — [С.254-255].

У фондах відділу рідкісних та цінних видань  НБУ для дітей:

Козоріс М. Тарас-дитина : у 2-х сцен. образках / М. Козоріс. — Львів : Видання Українського Педагогічного Товариства, 1914 (Львів : Друкарня Наукового Товариства ім. Шевченка). — 15 с. — На тит.: Михайло Козоріс. — На тит. Ч. 176. — Режим доступу: https://chl.kiev.ua/elibrary/Book/View/378#page/1/mode/2up. — Назва з екрана. — Електрон. версія друк. вид. — Дата звернення: 07.02.2024.

Іконографія

Біографічна довідка

Михайло Кирович Козоріс народився у сім'ї прикарпатського міщанина 2 березня 1882 року в місті Калуші. Навчався у початковій школі рідного містечка, а згодом батьки відправили його на навчання до Станіславівської гімназії. Успіхи у гімназії (як на учбовій, так і громадській ниві) спонукали юнака розвиватися далі. Михайло подався до Львова та вступив на юридичний факультет Львівського університету.
Свою літературну діяльність Михайло Козоріс розпочав ще юнаком, із 1907 року виходили друком його перші твори у місцевій періодиці (Калуш, Станіслав). Спочатку це були поетичні проби пера, та згодом він уже писав і оповідання, і художні нариси. Творчість юнака припала до душі читачам, і його твори почали передруковували різні газети Галичини та Буковини. Автора модернових повістей, поезії та оповідань читали залюбки. Напередодні Першої Світової війни вийшла його дебютна збірка оповідань – «Тарас-дитина».
Письменницький талант Михайла Козоріса яскраво проявлявся у прозі, зокрема в новелах, та не забував він і про публіцистику та літературознавчі праці. У 20-х–на початку 30-х років письменник видав п'ять збірок прозових нарисів, опублікував кілька літературознавчих праць (найбільш злободенна «Панський терор на Західній Україні»).
14 лютого 1933 року Михайло Козоріс був заарештований і у жовтні 1933 року засуджений на 5 років таборів. Покарання відбував на Соловках. Засуджений до найвищої кари і розстріляний в листопаді 1937 року в Сандармоху. 1956 року Михайла Козоріса було посмертно реабілітовано.

 

Для редагування, видалення інформаціі про дитину з сайту або повідомлення про нелегальний контент Ви можете звернутися за адресою: library@chl.kiev.ua

 
Останнє оновлення: 20.11.2024
© 1999-2010р. Національна бібліотека України для дітей