Літературознавчі статті |
Матеріали з Інтернету:
Конончук Сергій Пилипович [Електронний ресурс] // Вікіпедія : [вебсайт]. — Режим доступу: https://uk.wikipedia.org/wiki/Козоріс_Михайло_Кирович (дата звернення: 13.02.2024). — Назва з екрана.
Конончук Сергій Пилипович [Електронний ресурс] // Енциклопедія сучасної України : [вебсайт]. — Режим доступу: http://esu.com.ua/search_articles.php?id=4504 (дата звернення: 13.02.2024). — Назва з екрана.
Сергій Конончук [Електронний ресурс] : (1912-1941) // Бібліотека українського мистецтва : [вебсайт]. — Режим доступу: https://uartlib.org/ukrayinski-hudozhniki/sergiy-kononchuk/ (дата звернення: 13.02.2024). — Назва з екрана.
У фондах НБУ для дітей:
Рубан В. Забытые имена : рассказы об укр. худож. ХІХ – нач. ХХ в. / В. Рубан ; Институт искусствоведения, фольклора и этнографии им. М. Рыльского ; оформ. худ. В. Дозорца, И. Дынника ; отв. ред. А. Федорук. — Киев : Наукова думка, 1990. — 286 с. : іл. — [С. 207-249].
|
Бібліографія |
У фондах відділу рідкісних та цінних видань НБУ для дітей:
Волкович Ан. Як ми працювали / Ан. Волкович ; мал. С. Конончука. — [Харків] : Молодий більшовик, [1931]. — [14] с. : іл.
Дірш Н. Як звірів ловили / Н. Дірш ; мал. С.Конончука. — [Харків] : Молодий більшовик, [1931] (Київ : Шк. ФЗУ N 4). — [16] с. : іл.
Донченко О. Війна на вгороді : Казка / О. Донченко ; іл. С. Конончука. — [Харків ; Одеса] : Дитвидав, 1937. — [15] с. : іл.
Червона курочка / пер. з англ. Вольська ; мал. С. Конончука. — Київ : Культура, 1930 (Київ : «Київ-Друк», 1-ша фото-літо-друк.). — 12 с. : іл.
|
Біографічна довідка |
Сергій Конончук народився 29 травня 1912 року в Києві. Його батько був родом із Волині, працював поштарем, мати, селянка з Чернігівщини, була домашньою господаркою. Художні здібності та мистецький талант проявилися у Сергія ще змалечку. Формування його як художника розпочалося під час навчання (1921–1928) у трудовій школі імені І. Франка – одній із найкращих експериментальних шкіл міста. Початком творчої діяльності Сергія Конончука можна вважати 1927 рік, коли він став учасником виставки самодіяльних художників. Справжньою подією для молодого автора була друга виставка самодіяльних митців 1929 року, що відбулася у Києві, а згодом – у Харкові. На міжнародну виставку в Париж було відібрано 8 його картин. Та, на жаль, під час повернення до Києва вони загубилися. Журі цієї виставки видало художникові диплом (газета «Киевский пролетарий», 18 вересня 1929 р.). У цей час Сергій Конончук отримує замовлення на оформлення дитячих книжок у видавництві «Культура» та бере участь в оформленні журналу «Семафор» (орган студентських колективів художніх та планово-статистичних профшкіл). Із 1931 року він працює художником-мультиплікатором на Київській кінофабриці «Українфільм» (тепер кіностудія імені О.Довженка), де разом із художниками І. Клебановим та Л. Крюковим бере участь у створенні мультфільму «Тук-тук та його приятель Жук» та у постановці фільму «Зарозуміле курча». Впродовж 1940 року Сергій Конончук працював на студії кінохроніки. Творчість Сергія Конончука розвивалася у різних галузях художнього мистецтва, але найбільше талант художника проявився у рисунках та книжковій графіці. Сергій Пилипович Конончук пропав безвісти під час Другої світової війни, у вересні 1941 року. Тож трапилося так, що його твори зникли із повоєнного художнього процесу. Його імені немає ні в шеститомній «Історії українського мистецтва», ані в словнику «Художників України». Бібліографічний словник у 5-ти томах «Українські письменники» інформував лишень, що в 1937 році казка Олеся Донченка «Війна на вгороді» вийшла в світ із кольоровими ілюстраціями Конончука. Про творчий спадок Сергія Конончука потурбувалася його сестра. Вона виконала прохання свого брата – зберегла все: обкладинки, ілюстрації, альбоми з ескізами. Літом 1980 року у Києві відбулася перша виставка творів Сергій Конончука. Відтоді його ім'я стало відомим багатьом шанувальникам мистецтва. |