Національна бібліотека України для дітей
     
Віртуальна довідка1
Наша адреса:
03190, Київ, вул. Януша Корчака, 60
 
Написать письмо
 
 
   
Пошук по сайту  
 
Skip Navigation Links.
Про бібліотеку
Загальна інформація
Режим роботи
Контакти
Структура
"Вікно в Америку"
ЗМІ про бібліотеку
Спонсори
Благодійний фонд розвитку
Державні закупівлі
Вакансії
Послуги та сервіси
Новини
Замовлення екскурсій
Онлайн-події
Онлайн-проєкти
Читацькі об'єднання
Психологічна служба
Віртуальна довідка
Версія для слабозорих
Електронні ресурси
Електронний каталог
Електронна бібліотека
Видання бібліотек для дітей
Інтерактивні ресурси
Ключ
Почитайко
Т.Г. Шевченко для дітей
Книжковий експрес
«Україно, ми твої діти» (серія)
Бібліотека у форматі Д°
Природа і людина (рек. покажчик)
Музей книги
Творчість дітей
Пам'ятні літературні дати
Вибрані Інтернет-ресурси
Для дітей
Для дорослих
Дитячі бібліотеки в Інтернет
Це важливо знати
Читання - справа сімейна
ІнфоТека для дітей
ІнфоТека для дорослих
Інтернет-безпека для дітей
Інтернет-безпека для батьків
На допомогу бібліотекареві
Професійні новини
Бібліотеки України для дітей
Мережа бібліотек України для дітей
Національна секція IBBY
Асоціація дитячих бібліотекарів
Сторінка методиста
Проєкт "КОРДБА"
Інформаційна культура користувачів
Бібліотека + IT
Нові книги України
Книги обмінного фонду

Відділ соціокультурної діяльності

Що робити, коли ти маєш трохи вільного часу після уроків? Та що завгодно! Наприклад, можна прийти до Національної бібліотеки України для дітей у відділ організації дозвілля та гурткової роботи.

Спершу ти потрапиш у казкову країну, яка називається «Світ ляльок» — музей найулюбленіших дитячих іграшок-казкових героїв. Тут ти опинишся у центрі неймовірних подій – варто лише захотіти. Щоб потрапити до чарівного замку, тобі доведеться зустрітися з казковим, але дуже добрим Змієм-Гориничем та Тягни-Штовхаєм. Вони вкажуть тобі дорогу до будинку з зеленою лампою, де добра фея розповідає казки, а поряд зручно розташувалися на стендах музею персонажі цих казок.

Перед тобою розкриє двері захоплюючий світ української казки. Тут ти не тільки зустрінеш  знайомих героїв, але й знайдеш адреси книг, в яких можна про них прочитати.

Потім чарівна стежка поведе тебе у світ зарубіжної казки, де під зеленим віттям побачиш старовинні замки, в яких живуть принци та принцеси,  зустрінеш витівника Незнайку з його друзями, незалежну Пеппідовгупанчоху з  мешканцями її дому, а також багатьох інших ляльок - персонажів прочитаних казок. А якщо вони тобі ще не знайомі – не біда. Тут ти можеш дізнатися де можна прочитати про них, адже біля кожної ляльки є табличка з поясненням, з якої саме вони казки.

Крім того, в музеї можна довідатися про різноманітні види ляльок, а також  спробувати себе в ролі Ніф-Ніфа чи Вовчиська, Піноккіо чи Мальвіни. Такщо, заходь – не пошкодуєш!

У наш час, коли діти і підлітки відчувають значний дефіцит у спілкуванні, бібліотеки намагаються задовольнити не тільки їхні інформаційні потреби, а й прагнуть стати місцем інтелектуального і культурного розвитку, центром дозвілля, яке з роками набуває все більшого значення. Працівники відділу соціокультурної діяльності знаходять такі форми роботи з читачами, які допомагають їм вільно спілкуватися, розкривати свої приховані таланти та відпочивати. Тут для дітей працюють:

 • ляльковий театр «Оле-Лукойє». Коли говорять про ляльковий театр, то відразу ж згадується простодушний і добрий Буратіно. Людина подумки поринає в чудову країну фантазій і казок, де неодмінно здійснюються її бажання і все закінчується дуже добре. Робота з лялькою має чудовий виховний вплив. Крім того ляльковий гурток — це справжня школа життя, що спонукає юного читача до самовиховання, самовдосконалення, самостійної творчості;
 • театральна студія «Мрія». Переживаючи багато образів, ситуацій, ставлень і вчинків, юний читач в театральній діяльності зміцнює своє духовне життя, яке стає більш рухливим, здатним до сприйняття соціальних ситуацій, що змінюються, до співпереживання і розуміння інших людей. Театральна діяльність розвиває комунікативну культуру та здатність до ефективного діалогу;
 • народно-етнографічна студія «Мандри». Як зберегти і передати нащадкам кращі надбання національної культури, виплекані протягом століть українським народом? Що треба знати сьогодні, аби й завтра лунала народна пісня? Яких зусиль треба докласти, щоб молодь не цуралася національного спадку? Юні учасники народно-етнографічної студії «Мандри» звертаються до духовних джерел наших предків, давніх свят та обрядів, щоб не загубити тієї ниточки, яка зв’язує нас з минулими поколіннями, щоб очистити і освятити свої душі, а потім засобами театрального мистецтва донести вивчене до своїх ровесників;
 • гурток декоративно-прикладного мистецтва «Весела майстерня». Виявивши бажання відвідувати цей гурток, юні читачі навчаться зберігати неповторний світ природи, її чарівність. Вони дізнаються про те, що кілька гілочок, колосків, квіточок в умілих руках можуть перетворитися на яскраве панно, композицію, нев’янучий букет, а шматочок кори чи гриб-трутовик — на вазу, свічник або чудернацьку іграшку. Золотим ключиком, який допомагає гуртківцям увійти в цей захоплюючий світ є терпіння, наполегливість, фантазія та любов до природи.
 • психологічна служба за такими напрямками:
  - індивідуальні консультації для дітей та їх батьків;
  - групові заняття:
  - “Казкотерапія” - для молодших школярів;
  - “Обираємо майбутню професію” - для підлітків;
  - Психологічна діагностика користувачів.
  Бажаючих відвідувати вище перелічені заняття просимо звертатися за телефоном 443-25-27.
  Психолог Голенговська Тетяна Валеріївна.
  Всі послуги психолога безкоштовні.

 • Запам’ятай, записатися до студій та гуртка можна щодня, крім суботи з 14 до 17 години.

   

  Для редагування, видалення інформаціі про дитину з сайту або повідомлення про нелегальниий контент Ви можете звернутися за адресою: library@chl.kiev.ua

   
   
  Останнє оновлення: 4/12/2020
  © 1999-2010р. Національна бібліотека України для дітей