Герб Автономної Республіки Крим |
Прапор Автономної Республіки Крим |
Щоб потрапити до Мармурової печери, тобі потрібно переміститися на Кримський півострів до Автономної Республіки Крим, яка є найпівденнішим регіоном України.
На заході і півдні Автономна Республіка Крим омивається водами Чорного, на сході – Азовського морів. На півночі вона з'єднана Перекопським перешийком із сусідньою Херсонською областю. По морю межує з Запорізькою областю України та Краснодарським краєм Російської Федерації. Відокремлює республіку Крим від Росії Керченська протока. З півночі на південь півострів розтягнувся на 200 км, а із заходу на схід – на 325 км. По території республіки проходить державний кордон довжиною 821 км.
Площа Автономної Республіки Крим своєю формою нагадує ромб і складає 27 тисяч кв. км. Адміністративно республіка поділяється на 15 районів. Тут розташовано 16 міст, 56 селищ міського типу, 967 сільських населених пунктів, де мешкає майже 2,5 млн. людей. Адміністративний центр – місто Сімферополь. Річки Криму невеличкі та маловодні, серед найбільших – Бельбек, Чорна і Кача. Головною водною артерією виступає Північно-Кримський канал, водами якого зрошуються лани півострова. Є тут багато лиманних солоних озер – Сасик, Червоне, Сакське та ін.
Клімат північної частини Криму – помірно-континентальний, а південної – субтропічний середземноморського типу з м'якою зимою та спекотним літом. Середня температура в літню пору становить +25-27 °C, взимку – +2-4 °C. За кількістю сонячних днів (2180-2470 годин на рік) Крим не поступається середземноморським курортам Європи.
Кримські гори поділяють півострів на дві частини – північну, рівнинну (степовий Крим) та південну, гірську (гірський Крим). Уздовж південного підніжжя гір тягнеться вузька галькова смуга Південного берега Криму, де розташована одна з найпопулярніших курортних зон не лише України, а й СНД. Особливе місце тут відводиться ресурсам рекреаційного профілю: пляжам, лікувальним грязям та мінеральним джерелам.
Кримський півострів вирізняється різноманітністю природних гірських ландшафтів. Одним з найдивовижніших витворів природи Криму є Мармурова печера.
Карта походу |
© Національна бібліотека України для дітей www.chl.kiev.ua |