|
Унікальна за красою Мармурова печера зі складною системою залів і галерей розташована у Сімферопольському районі на одному з плато гори Чатир-Даг за 7 кілометрів від Алушти. Вона складається з трьох частин: Головної і Нижньої галерей та бічного «Тигрового ходу». У середньому екскурсія по Мармуровій печері триває одну годину. Температура повітря у ній зберігається постійна – +9.
Для входу відвідувачів у печеру споруджено штучний 10-метровий тунель. Печера зустрічає гостей «Галереєю казок», ширина якої – 20 м. Тут ти побачиш химерні творіння сталагмітів (мінеральні утворення, що ростуть знизу печери), що своїми контурами нагадують дивних казкових героїв: «Слоненя» та «Мамонта», голову «Господаря печери», «Діда Мороза», «Царівну-жабу» тощо. Важко повірити, що ці фігури створювалися впродовж мільйонів років краплинами води, а не руками талановитого скульптора.
Таємничою темрявою оповито залу «Перебудови». Але темрява відступає в промінні прожекторів, і тоді зала приголомшує всіх своїми розмірами. Це одна із найбільших обладнаних зал світу: площа її складає 4 тис. м, а висота сягає понад 20 м. Величезні кам'яні брили покривають дно. Східну стіну зали на висоту 6-8 метрів вкрито білосніжним коралітовим килимом кам'яних квітів протяжністю майже 40 м. Унікальним є 7-метровий сталагміт, що лежить на боку і має назву «Башта, що впала».
Гарний вигляд відкривається з гребеня однієї з найбільших в Європі кальцитових гребель (ширина її основи 56 м). У центрі «Палацової зали», частину якої видно з греблі, знаходяться грандіозні натічні колони сталагмітів різних форм, що отримали назви «Король» і «Королева зі свитою». Далі гурові озера ведуть до «Глиняної зали», де і закінчується «Головна галерея».
Нижня галерея є геолого-мінералогічним заповідником. Тут вузький хід переходить у 12-метровий колодязь, що веде до «Зали Троянд» – хаосу кам'яних брил, покритих виблискуючими коралітами та сталагмітами.
У бічній галереї «Тигровий хід» склепіння печери опускається, і тут добре видно дзвіноподібні поглиблення, що були промиті напірними водами та згодом прикрашені сталактитами – мінеральними утвореннями, що звисають у вигляді бурульок. Мальовничі натічні колони розділяють галерею на окремі зали. Тут тебе вразять натічні завіски, кам'яні водоспади, «печерні перли», унікальна ніша «геліктитових квітів». З екскурсійної доріжки можна побачити дно колодязя, де на глибині 6 м було знайдено кістки печерного ведмедя.
Якщо хочеш знати більше, натисни сюди
Ось ти і здійснив віртуальну мандрівку до четвертого природного дива України – Мармурової печери. Прийшов час відпочинку і ми зупиняємось на четвертий туристичний привал. |
Природа
гори
Чатир-Даг
|