Історія відкриття Мармурової печери

Гора Чатир-Даг, яка зустрічає всіх, хто їде на Південний берег,  давно вже стала своєрідним символом Криму. Тому не випадково її схожий на шатро силует потрапив на старовинний герб  Таврійської губернії. Гора, її знамениті печери з давніх-давен привертали увагу багатьох мандрівників, надихали поетів, письменників, художників, і в 1947 році ця місцевість була оголошена пам’ятником природи. На цій горі і знаходиться Мармурова печера. Вона утворилася з мармуризованого вапняку, на який протягом сотень тисяч років впливали різноманітні природні чинники. Як наслідок, сформувалися цікаві фігури, котрі зовні нагадують тварин та фантастичних істот.

Мармурову печеру було відкрито сімферопольською спелеостанцією у 1987 році. Це стало грандіозною подією в науковому світі. Щоб донести красу цього незвичайного природного дива до людей, роком пізніше було створено центр спелеотуризму „Онікс-тур”, працівники якого, після детальних наукових досліджень унікального підземного комплексу, розробили та обладнали  екскурсійні маршрути. Було прокладено бетонні доріжки, установлено поручні, проведено освітлення, а також споруджено біля печери дерев’яний будиночок. 

Відкриття в 1989 р. Мармурової печери для туристів стало справжньою сенсацією. Адже її вік – понад 2 мільйони років, а загальна довжина печерних галерей досягає 2 050 метрів. До уваги відвідувачів тут представлено величезні зали з химерними формами напливних утворень сталактитів і сталагмітів з рідкісними видами кристалів, з багаточисельними мармуровими статуями. Не підіймаючись на поверхню, можна пройти по декількох маршрутах. Для любителів екзотичних мандрівок відкрито маршрут по необладнаних нижніх галереях печери, тут екскурсантам-екстремалам видають спеціальне спорядження.

Окрім своєї природної цінності, Мармурова печера може приносити велику користь і людям, які страждають на різні алергічні захворювання, в першу чергу сюди варто спускатися астматикам, оскільки тут немає жодних запахів.

Унікальність Мармурової печери здобула їй світову популярність. За оцінкою найвідоміших спелеологів, вона входить у п’ятірку найпрекрасніших печер планети. В 1992 році її було включено до складу Міжнародної асоціації обладнаних печер (м. Генга, Італія).

 

Веселі загадки / худож В. Родин. –  К., 2004. –  С. 9.
Повернутися назад
Карта походу


© Національна бібліотека України для дітей
www.chl.kiev.ua