Лапи в лисиці на зиму обростають густою пухнастим хутром. З нього виглядають лише кінчики пазурів, тому лапки її не мерзнуть навіть у сильні морози.
* * *
Хитрує лисиця не лише в казках. Ось як вона обдурює птахів: перекинеться на бік, відкине лапи – лежить, не ворухнувшись, ніби мертва. Підлетить до неї пташка – дивись, і потрапить хитрунці в лапи.
* * *
Голос у лисиць відбиває різні відтінки їхнього настрою. Коли лисиця хоче попередити чужинця про небажане вторгнення в її мисливські угіддя, вона уривчасто дзявкає. Лисенят кличе до нори, лагідно буркочучи. Лисиці, що побилися, відчайдушно вищать.
* * *
Чи чув ти коли-небудь про танець фокстрот? Його назва так і перекладається – лисячий танець. Чому? Тому що, коли лисиця хоче спіймати мишку, їй доводиться часто і високо підстрибувати, і здалеку її рухи нагадують елегантний танок.
Мялківська Л. Азбука природи України : звірі та птахи / Л. Мялківська ; худож. В. Лаповок. – К. : Школа, 2001. – 78 с. : ілюстр.
Читай про лисицю на сторінках 42-43.
Світ-дивосвіт України : хрестоматія з природознавства / упоряд. Н. Школа, І. Голубєва ; худож. П. Бунятов [та ін.]. – К. : Лелека, 2004. – 224 с. : ілюстр.
Дивись у книзі нарис «Лисиця звичайна» на сторінках 73-75.
Читати казку далі Дізнатися більше про лисиць