У пошуках корму або, тікаючи від ворогів, кабани легко перепливають річки та озера, долаючи іноді відстань до 7-8 км.
* * *
Свині дуже кмітливі тварини. Їх можна привчити виконувати різні команди. У Франції та Італії свині допомагають збирати гриби-трюфелі, які ростуть під землею. Свині добре відчувають їхній запах. Знайшовши гриби, вони риють землю, вказуючи господарю на знахідку.
* * *
У диких свиней поганий зір, але дуже добре розвинені слух та нюх. Ці тварини відчувають запах навіть за 500 метрів.
* * *
Дикі свині дуже люблять «грязьові ванни», і за це люди звинувачують їх в неохайності. Напевно, ти не раз чув вислів «брудний, як свиня». Але цей факт говорить про протилежне – прагнення кабанів до чистоти. Адже саме «грязьові ванни» рятують їх від комах-паразитів.
Тебе зацікавили наші розповіді про особливості поведінки та життя цих тварин? Тоді детальніше можеш ознайомитись з ними у наступних виданнях:
Дика свиня (вепр) // Цікавий світ звірів. – К., 2006. – С. 18.
Корнєєв О. Розповіді про звірів / О. Корнєєв ; худож. Г. Глікман. – К. : Радянська школа, 1985. – 144 с. : іпюстр.
Читай у книзі розділ «Свиня дика» на сторінках 54-58.
Новиков В. Вепрь / В. Новиков // Юный натуралист. – 2001. – № 8. – С. 6-11.
Світ-дивосвіт України : хрестоматія з природознавства / упоряд. Н. Школа, І. Голубєва ; худож. П. Бутянов [та ін.]. – К. : Лелека, 2004. – 223 с. : ілюстр.
Цікаві факти про життя та повадки диких свиней знайдеш на сторінках 133-135.
Якщо хочеш дізнатися, що символізує рік кабана за східним календарем, про народні прикмети, прислів’я, приказки, легенди, пов’язані із свинею, про те, скільки існує пам’ятників свині і де їх встановлено, звертайся до відповідних сторінок на сайт «Год кабана - все о свиньях, кабанах, поросятах, хряках, хрюшках и прочих пятачках». Ми впевнені, що ти не пожалкуєш, тому що знайдеш багато цікавого про цих тварин.
Читати казку далі Дізнатися більше про кабана