Back

Чому рипить сніжокВ. Струтинський. "Чарівний скрипаль". Обкладинка"А й справді, чому рипить сніжок? Не знаєте? То я вам розповім.

Якось ішов лісом Дід Мороз. Нечутно, по м’якому, наче вата, сніжку. Стомився. Присів на пеньок, а мішок з гостинцями поруч поклав. Довгу бороду гребінцем розчесав. Дивиться, аж під ялинкою зайчик сидить і плаче. Дідусеві жаль стало зайчика. Підійшов до нього та й питає: «Чому це ти, вуханчику, плачеш?» А той, схлипуючи, відповідає: «Заблукав, додому нія-а-ак не потраплю-ю!»

Здивувався дідусь: отакої – заєць і раптом заблукав у лісі. Як же те могло статися? Все ще схлипуючи, куцохвостий розповів старому свою пригоду.

Уранці він гуляв з братиками і сестричками на галявині. Їм було весело, так добре стрибати з розгону в снігові кучугури, що й незчулися, як мисливець надійшов. Пролунав постріл. Зайчата кинулися тікати. Найдалі, в лісову гущавину, забіг той зайчик, якого оце й зустрів Дід Мороз…

Добрий дідусь заспокоїв малюка, і вони разом швидко знайшли стежину до заячої хатки. А там уже зібралися його братики й сестрички. Всі живі та здорові. Мама з татом вже ходили шукати свого найменшенького. Шукали, шукали та вже й зневірилися, що він живий. Ото радості було, коли побачили свого синочка, та ще й з Дідом Морозом!

Дідусь привітав усю заячу родину з Новим роком, гостинці роздав: кожному по великій соковитій морквині. А на прощання, пригладжуючи довгу бороду, сказав:
 - Я зроблю так, що сніжок рипітиме. Щоб ви, зайці, чули, коли хтось буде до вас підкрадатися.

    Як сказав, так і сталося: відтоді сніжок і рипить, тобто попереджає зайчат та інших беззахисних звірів про небезпеку. Ось так: рип-рип, хтось іде, пильнуй!

Струтинський В. Чому рипить сніжок // Струтинський В. Чарівний скрипаль / В. Струтинський. – К., 1984. – С. 10.