Back

Дивовижні пригоди трьох краплин води. Перша пригода 

Любі діти!

Я розповім вам про пригоди трьох краплин води. Перша звалася Гідор, друга – Аква, третя – О. Дивні імена, правда?

Але послухайте все спочатку.

Перша пригода

Гідор, Аква й О жили глибоко-глибоко в морі. Жодний промінчик сонця не сягав туди, ніяка буря не могла до них добратися. Тихо, темно й холодно було навколо. Рідко яка рибина пірнала так глибоко. А три краплини то й зовсім не ворушилися. І були вони солоні, як і вся морська вода.

− Та й нудно ж як! – промовила маленька О. – Не хочу я більше тут бути. Там, угорі, все таке цікаве, казала та крапля, що припливла сюди вчора. От якби й нам усе те побачити!

Тільки-но маленька О сказала це, як пролунав страшенний гуркіт і все завирувало. Морське дно розкололося, і з нього вирвався вогонь. Гідор, Аква й О не знали, що з ними діється. Щось несло їх і шалено крутило. І було їм так тепло й легко, як ніколи досі. Дедалі вони все легшали й більшали, аж поки стали такі легесенькі, що враз полинули догори. Ой, як зраділа маленька, кругленька О! Вона поспішала попереду сестер, здіймалася все вище й вище. Вода під ними все ще вирувала і шкварчала від вогню. Дно моря раз по раз здригалося. Та Гідор, Аква й О були вже високо.

І ось вони вже опинилися в блакитнувато-зеленій воді, де жило багато різних тварин і рослин. А які химерні й гарні рибки там були! Одні мінилися ясно-рожевим, зеленим і синім кольором. Інші були темні, гостроносі, просто страх! Всюди плавали медузи і якісь дрібні тваринки, схожі на зірки й сонця.

Одного разу Гідор, Аква й О мало не загубилися. Якась жива істота випустила з себе темну рідину, ніби чорнило, і за нею нічого не стало видно. Це була, звичайно, каракатиця. З великого дива три краплини й не помітили, як високо вже підпливли. Аж на чотири тисячі метрів угору! І тут сталася…

 

 

Джерело: Вельскопф-Генріх, Лізелотте. Перша пригода / Л. Вельскопф-Генріх // Дивовижні пригоди трьох краплин води. – Київ, 1979. – С. 3-5.