Back

Смачний сніданокСмачний сніданок

Племінник мій вчиться на біологічному факультеті в університеті. Одержав він завдання − зібрати колекцію мух, тобто двокрилих. Зацікавився і я цим. Був у мене вільний час, вирішив йому допомогти.

Першу муху, домашню, ми впіймали зразу. Потім діло пішло важче. Де ми їх тільки не ловили! Навіть на пляжі лежали, як жертви, поки впіймали на собі овода. Вийшла вже чималенька колекція з тридцяти двох мух, серед яких була золота муха, надзвичайно рідкісна. Впіймали ми її у такому місці, що й сказати соромно.

Приїхавши додому, полягали спати, а  колекцію мух, наколотих на булавки, на розчиненому вікні залишили. Це щоб вони вранці на сонці попідсихали, а тоді вже викладачеві нести.

Прокинувся я рано від якогось цокання: щось наче сухо постукує. Підводжусь, а з вікна − фррр!.. − горобець. Глянув, а з колекції тільки одна муха залишилась − домашня. А горобець злетів на тополю під вікном та ще й свариться. Не дали, мовляв, доснідати. Розбудив я племінника:

− Вставай, − кажу, − натуралісте, почнемо спочатку.

Наловили ми знову мух та вже золотої не впіймали. От капосний горобець!

Джерело: Литвиненко Валентин Гаврилович. Смачний сніданок / В. Г. Литвиненко // Про маленьких друзів : оповідання / В. Г. Литвиненко. – Київ, 1959. – С. 23-24.