Back

Артисти-парашутистиАРТИСТИ-ПАРАШУТИСТИ

 

На літаку

Великий літак піднявся в повітря. Сильно гуділи мотори. Льотчик глянув позад себе і порахував пасажирів. В літаку сиділи артисти: Завждишукай, Усезагуби, Закомашка, Закомарик та семеро звірів − віслюк, вовк, заєць, гусак, мишка, жабка і горобчик.

Льотчик підняв літак високо у хмари і полетів якнайшвидше.

Артисти поспішали до моря. Туди їх викликали рибалки, які хотіли подивитися виставу.

 

Маскарад

Наближаючись до моря, льотчик захотів знову глянути на пасажирів. Він озирнувся і з переляку на мить випустив стерно, аж літак підскочив. Як було не злякатися? В літаку сиділи інші пасажири.

Він побачив жирафу, білого ведмедя, руде ведмежатко, велику білку, клоуна в химерному костюмі, розбійника з ножем за поясом, лікаря в білому халаті, музиканта зі скрипкою, дівчинку Червону Шапочку, Бабу Ягу та мисливця з рушницею.

Пасажири помітили переляк льотчика і засміялися. Льотчик зрозумів, що то маскарад. Завждишукай одягся жирафою, Усезагуби − білим ведмедем, Закомарик − ведмежатком, Закомашка − білкою, вовк − клоуном, осел − розбійником, заєць − лікарем, гусак − музикантом, мишка − Червоною Шапочкою, жабка − Бабою Ягою, а горобчик − мисливцем.

 

Вистава в повітрі

− Ми почнемо виставу в повітрі! − прокричала жирафа (це був Завждишукай) так голосно, що перекричала гуркіт моторів.

Завждишукай і Закомарик одягли на всіх парашути.Усезагуби прив'язали три парашути, бо один міг її не вдержати.

Літак пролетів низько над рибальським табором. Багато людей стояло внизу і дивилося на літак. Раптом з літака вилетіли мотузки і на кінцях мотузків люди та звірі. То артисти почали виставу. Вони підплигували, переверталися, ловили один одного. Горобець стріляв з рушниці. Закомашка так вправно танцювала, що здавалося, вона літає, немов пташка.

Враз унизу пролунали страхітливі вигуки і зойки: "О! Ой! О! Ой!" Глядачі побачили, що в білого ведмедя обірвався мотузок. Усезагуби каменем падає донизу.

 

Парашутний десант

В одну мить над Усезагуби розпустилися три парашути, мов зонтики, і вона стала падати повільніше. Всі артисти і звірі пустили мотузки і почали повільно спускатися на парашутах. А літак, звільнившись від вантажу, підскочив угору і сховався у хмарах.

− Ура! Ура! Привіт! Ура! − гукали внизу.

Глядачі вітали сміливих артистів і бігли до того місця, куди спускався парашутний десант.

 

Переполох

Першою приземлилась Усезагуби, одягнена білим ведмедем. Біля неї спустилося руде ведмежа. Усезагуби забула, що то Закомарик, злякалася і кинулась навтіки.

В цей час в іншому місці спустився клоун. До нього підбігли глядачі.

− Здрастуйте! − кричали вони. − Здрастуйте, клоун!

А клоун був вовк. Він як закричав: − У-у! У-у! − і заклацав зубами. Глядачі злякалися і ну тікати.

Закомарик і Завждишукай швидко скинули маскарадні костюми і заспокоїли глядачів та Усезагуби.

Потім влаштували виставу. Після того рибалки повели артистів частувати смаженою рибою.

       Джерело: Трублаїні Микола Петрович. Артисти-парашутисти : [уривок з казки] / М. П. Трублаїні // Мандри Закомарика / М. П. Трублаїні. − Київ, 1967. − С. 28-31.