Національна бібліотека України для дітей
     
Віртуальна довідка1
Наша адреса:
03190, Київ, вул. Януша Корчака, 60
 
Написать письмо
 
 
 
   
Пошук по сайту  
 
Skip Navigation Links.
Про бібліотеку
Послуги та сервіси
Електронні ресурси
Вибрані Інтернет-ресурси
Це важливо знати
На допомогу бібліотекареві

Чарівний світ Марії Примаченко

         Цьогоріч 115-річниця від дня народження всесвітньо відомої української художниці Марії Примаченко, яка створила величезну кількість чарівних, ні на що не схожих, картин. Марія Примаченко по праву вважається неперевершеним майстром наївного народного стилю. Її ім’я – поруч з іменами таких майстрів-примітивістів, як французи Анрі Руссо та Анрі Матісс, грузин Ніко Піросманішвілі, хорват Іван Генералич та ін. Картини художниці дивували мистецький світ. Вони експонувалися на Всесвітній виставці у Парижі, на численних всеукраїнських бієнале, а також у Варшаві, Софії, Монреалі, Празі. Проте мисткиня була простою та малоосвіченою жінкою (завадила хвороба), яка усе життя прожила у селі Болотня на Київщині.

      До ювілею художниці у відділі мистецтв відбувся захід «Фантастичні звірі Марії Примаченко». Учасники ознайомились із життєвим і творчим шляхом мисткині, а також насолодилися надзвичайними картинами, занурившись у фантастичний світ казкових тварин і птахів, українських традицій і кумедних ситуацій з життя селян, а також спробували розібратися, що несуть у собі фантастичні образи звірів. Із зацікавленістю діти розглядали ілюстрації Марії Примаченко до книг «Ой коники-сиваші. Українські народні дитячі пісеньки» (1968), «Товче баба мак» (1970), М. Стельмах «Журавель» (1970), «Чорногуз приймає душ» (1971), «Заєць спати захотів» (1989); переглянули анімаційні фільми «Літа мої…» (реж. В. Гончаров, 2013) та «Дивосвіт» (реж. М. Медвідь, 2021), зняті за мотивами творчості художниці. А ще читачі з великим задоволенням зіграли в онлайн-вікторину в Kahoot за творчістю Марії Примаченко, а на завершення спробували уявити себе художниками-фантастами і створити неповторних казкових чарівних «диво-звірів» – фантастичного лева, синього бика та чарівну жар-птицю…

 

Для редагування, видалення інформаціі про дитину з сайту або повідомлення про нелегальний контент Ви можете звернутися за адресою: library@chl.kiev.ua

 
Останнє оновлення: 12/4/2024
© 1999-2010р. Національна бібліотека України для дітей