Національна бібліотека України для дітей
     
Віртуальна довідка1
Наша адреса:
03190, Київ, вул. Януша Корчака, 60
 
Написать письмо
 
 
 
   
Пошук по сайту  
 
Пропустить Навигационные Ссылки.
Про бібліотеку
Послуги та сервіси
Електронні ресурси
Вибрані інтернет-ресурси
Це важливо знати
На допомогу бібліотекареві

Кулик Софія

Прізвище, ім’я, по батькові     

найбільш вживане

Куликівна Софія

псевдоніми

Куликівна

криптоніми

Роки життя

дата народження

31 травня 1899 року

дата смерті

22 серпня 1983 року

Географічний аспект

місце народження

с. Старі Кути Косівського району

місце смерті

м. Коломиї

місця перебування

Коломия, Львів

Увійшов в коло дитячого читання

Письменник

Українська письменниця, перекладачка, публіцист, видавець, редактор, власниця кіноконцерну «Соняфільм»

Основні дефініції щодо постаті

Нагороди, звання, відзнаки     

Літературознавчі статті

Матеріали з Інтернету:

Софія Кулик [Електронний ресурс] // Вікіпедія : [вебсайт]. — Режим доступу: https://uk.wikipedia.org/wiki/Софія_Кулик. (дата звернення: 10.09.2024). — Назва з екрана.

Куликівна Софія [Електронний ресурс] // Енциклопедія сучасної України : [вебсайт]. — Режим доступу: https://esu.com.ua/article-51296. (дата звернення: 10.09.2024). — Назва з екрана.

У фондах НБУ для дітей:

Коломієць Л. Український художній переклад та перекладачі 1920-30-х років : матеріали до курсу «Історія перекладу» : навч. посіб. / Л. Коломієць ; Київський національний університет ім. Т. Шевченка. — Вінниця : Нова книга, 2015. — 358 с. : портр. — [С. 228-231].

У фондах відділу рідкісних та цінних видань  НБУ для дітей:

Куликівна С. Алі-Баба і сорок розбійників : (з казок 1001 ночі) / Софія Куликівна. — Львів : Світ дитини, 1922 (Жовква : З печатні ОО. Василіян). — 24 с. : іл. — (Діточа бібліотека ; Книжечка 18).

Іконографія

Біографічна довідка

Софія Кулик народилася 31 травня 1899 року в с. Старі Кути на Галичині, в родині адвоката. Закінчила Кутську початкову школу, навчалась у німецькому пансіонаті у Чернівцях.
У вересні 1930 року Софія Кулик заснувала незалежний двотижневий часопис кінематографії «Кіно», який виходив до січня 1936 року. Софія Кулик була редактором, Дмитро Кренжалівський – видавцем часопису. У часописі друкували статті про кінематограф, рекламні матеріали та кіноновини, також були рубрики: «З поля техніки», «Новинки зі світу», «Що побачимо?», «Театр», «Радіо» та «Фото». На той час це був єдиний українськомовний часопис кіно-фільмової індустрії в Галичині.
У 1923 році Софія Кулик створила прокатну фірму «Соняфільм» для прокату. Найбільший прибуток отримала з прокат фільму Петра Чардиніна «Тарас Шевченко». Кіноконцерн «Соняфільм» також діяв як кіностудія, де зняли докуметальні стрічки про фізичне виховання у школі: «З кіноапаратом по Львові» (1930), тривалість 20 хвилин, режисер та оператор Юліан Дорош, «Свято молоді "Рідна школа"» (1930). Етнографічні фільми: «Раковець», «Зелені свята» (1931) та «Гуцульщина». Проте «Соняфільм» не маючи змоги довше конкурувати з польськими та західними студіями, поступово згорнув кіновиробництво.
Переклади Софії Кулик з європейських мов друкувались у періодиці та виходили окремими виданнями, а також у часописах.
Померла Софія Кулик 22 серпня 1983 року в м. Коломиї.

 

Для редагування, видалення інформаціі про дитину з сайту або повідомлення про нелегальний контент Ви можете звернутися за адресою: library@chl.kiev.ua

 
Останнє оновлення: 20.11.2024
© 1999-2010р. Національна бібліотека України для дітей