Національна бібліотека України для дітей
     
Віртуальна довідка1
Наша адреса:
03190, Київ, вул. Януша Корчака, 60
 
Написать письмо
 
 
 
   
Пошук по сайту  
 
Пропустить Навигационные Ссылки.
Про бібліотеку
Послуги та сервіси
Електронні ресурси
Вибрані інтернет-ресурси
Це важливо знати
На допомогу бібліотекареві

Минко Василь Петрович

Прізвище, ім’я, по батькові     

найбільш вживане

Минко Василь Петрович

псевдоніми

криптоніми

Роки життя

дата народження

14 січня 1902 року

дата смерті

30 січня 1989 року

Географічний аспект

місце народження

Минківка, Валківського повіту, що на Харківщині

місце смерті

Київ

місця перебування

Харків

Увійшов в коло дитячого читання

Письменник

Український радянський письменник, драматург

Основні дефініції щодо постаті

Член Спілки селянських письменників «Плуг»

Нагороди, звання, відзнаки     

Стисла біографічна довідка

Матеріали з Інтернету:

Минко Василь Петрович [Електронний ресурс] // Вікіпедія : [вебсайт]. — Режим доступу: https://uk.wikipedia.org/wiki/Минко_Василь_Петрович (дата звернення: 27.07.2024). — Назва з екрана.

Минко Василь Петрович [Електронний ресурс] // Енциклопедія сучасної України : [вебсайт]. — Режим доступу: https://esu.com.ua/article-64524 (дата звернення: 27.07.2024). — Назва з екрана.

Минко Василь Петрович Електронний ресурс] : біографія // УкрЛіб : [вебсайт]. — Режим доступу: https://www.ukrlib.com.ua/bio/printit.php?tid=16960 (дата звернення: 27.07.2024). — Назва з екрана.

У фондах НБУ для дітей:

Козак С. Шляхи побратимства : есе, етюди / С. Козак ; переднє слово Б. Харчука ; худож. Д. Грибов. — Київ : Рад. письменник, 1982. — 181 с. : іл. — [С. 68-71].

Мацько В. Злотонить : нариси, літ.-критич. ст. / В. Мацько ; передм. Д. Білоуса ; худож. В. Петренко. — Кам’янець-Подільський, 1994. — 283 с. : іл., фотогр. — [С. 209-213].


Бібліографія

У фонді відділу рідкісних і цінних видань НБУ для дітей:

Минко В. Кам’яний міст / В. Минко. — Харків ; Одеса : Молодий більшовик, 1932. — 36 с.

Минко В. «Ой у полі жито...» : (за Головком) : дит. п’єса на 3 карт. / В. Минко. — 3-є вид. — [Харків] : Держ. вид-во України, 1929. — 20 с. — (Дитяча п’єса).

Минко В. Пастушкові пригоди : п’єса для дит. театру на 3 д. / В. Минко. — [Харків] : Держ. вид-во України, Юнсектор, 1927. — 40 с.

Минко В. Пастушкові пригоди : п’єса для дит. театру на 3 д. / Минко, Василь Петрович. — Вид. 2-е. — Харків : Державне видавництво України, 1930. — 42 с. — (Дитяча п’єса).

Іконографія

Минко Василь Петрович [Електронний ресурс] // Вікіпедія : [вебсайт]. — Режим доступу: https://uk.wikipedia.org/wiki/Минко_Василь_Петрович (дата звернення: 27.07.2024). — Назва з екрана.

Біографічна довідка

Минко Василь Петрович народився 1902 року в селі Минківка Валківського повіту Харківської губернії у звичайній селянській родині. Після сільської школи навчався у Валківському ремісничому училищі. У 1919 році завідував відділом народної освіти у волосному ревкомі, згодом земельним відділом у волосному виконкомі. Брав участь у діяльності місцевої «Просвіти», грав у театрі й ставив п’єси.
Влітку 1922 року в Україні почалася адміністративно-територіальна реформа, волості ліквідували, натомість утворили райони. Минко хотів учитися на артиста або агронома, комсомол і комнезам вибрали друге і відрядили його на робітфак Харківського сільськогосподарського інституту.
Українську мову і літературу Минкові викладав Михайло Йогансен, від якого допитливий студент дізнався про плужанські понеділки – літературні вечірки Спілки селянських письменників «Плуг». У цей же час він відвідував акторську студію, якою керували Іван Юхименко і Дмитро Грудина, грав у театрі імені Лесі Українки. Літературну діяльність Минко почав із п’єс та інсценізацій. Першою була дитяча п’єска «Купала», написана у 1924 році. Того ж року Василя Минка мобілізували у військо. Він потрапив у авіаційний полк у Ростові-на-Дону. Туди йому надіслали його другу книжечку – «Лісові круки». Незабаром він уже керував драмгуртком в авіазагоні і дописував у газету як військкор.
Восени 1926 року Минко повернувся у Харків, вступив до літературної організації «Плуг», працював експедитором у журналі «Плужанин», потім секретарем організації. Видав іще дві дитячі п’єси й перейшов на прозу. Перша прозова книжка називалася «Власть на місцях» (1927), слідом вийшла збірка повістей і оповідань «Беладонна» (1929), його перша солідна книжка, яка принесла молодому авторові скандальну славу.
Усе своє життя Василь Минко докладно описав в автобіографічних повістях і спогадах «Моя Минківка» (1962), «Червоний Парнас» (1972), «Їхав козак на війноньку» (1979), «З пером, як з багнетом» (1981), «Білий будинок над зеленою Сулою» (1988). Помер у 1989 році в Києві.

 

Для редагування, видалення інформаціі про дитину з сайту або повідомлення про нелегальний контент Ви можете звернутися за адресою: library@chl.kiev.ua

 
Останнє оновлення: 20.11.2024
© 1999-2010р. Національна бібліотека України для дітей