Національна бібліотека України для дітей
     
Віртуальна довідка1
Наша адреса:
03190, Київ, вул. Януша Корчака, 60
 
Написать письмо
 
 
 
   
Пошук по сайту  
 
Skip Navigation Links.
Про бібліотеку
Послуги та сервіси
Електронні ресурси
Вибрані Інтернет-ресурси
Це важливо знати
На допомогу бібліотекареві
Історичні мандрівки Києвом. Вулиця Хрещатик

«Хрещатик – одвічний початок.

Ясні і святі береги…».

«Тут сонця, як завжди багато.

Зникає у душах пітьма.

Хрещатик – то київське свято.

Тут буднів ніколи нема».

Антоніна Листопад

У кожному місті є вулиця, яка вважається центральною. Вона немов візитна картка міста, втілення його духу, неповторності й краси. Київ, звичайно ж, ототожнюється з Хрещатиком, який є символом міста, його центральною вулицею та діловим центром. Створюється враження, що Київ завжди розвивався та існував завдяки Хрещатику. Хрещатик – найкоротша столична вулиця Європи.

15 грудня у рамках історико-краєзнавчого лекторію «Люблю тебе, мій рідний край!» у читальному залі відділу обслуговування дітей середнього і старшого віку та організаторів дитячого читання відбулася віртуально-краєзнавча подорож із циклу «Історія однієї вулиці» — «Історичні мандрівки Києвом. Вулиця Хрещатик». Цей масовий захід було підготовлено спільно з відділом довідково-інформаційного обслуговування.

П’ятикласники ліцею-інтернату № 23 «Кадетський корпус» поглибили і розширили свої знання про головну вулицю Києва, яку кияни і гості міста уже давно вважають своєрідним символом. Учні познайомилися з походженням назви «Хрещатик» із розвідок відомих мистецтвознавців та дослідників історії Києва, дізнались про те, які назви мала вулиця та прилеглі до неї площі за усю історію свого існування, аби склалося цілісне уявлення про сам Хрещатик (Європейська, майдан Незалежності, Бессарабська). Про те, коли Хрещатик здобув статус головної вулиці, про перші будівлі на Хрещатику та їхніх мешканців, про перший міський транспорт, який курсував Хрещатиком, та його еволюцію, про Хрещатик доби воєнного лихоліття та його відбудову, про знаменитих людей, які зупинялися в готелях та будинках, розміщених на Хрещатику, про таємниці підземного Хрещатика.

З великим задоволенням діти переглянули літературу про Київ як історичного характеру, так і художню, зачитували вірші про Хрещатик уголос та насолоджувалися переглядом відеофільму «Прогулянки Києвом», переглядали ретро-фотографії та проводили паралелі із сьогоденням.

А на завершення зустрічі, щоб закріпити здобуті знання, користувачі бібліотеки відповіли на запитання тематичної міні-вікторини та зрозуміли, що Київ – це серце України, а Хрещатик – його головна артерія.

Тож любімо Хрещатик, вивчаймо кожен його будинок, кожен куточок, примножуймо його славу!

Бажаючі можуть переглянути віртуально-краєзнавчу подорож «Історичні мандрівки Києвом. Вулиця Хрещатик».



 

Для редагування, видалення інформаціі про дитину з сайту або повідомлення про нелегальний контент Ви можете звернутися за адресою: library@chl.kiev.ua

 
Останнє оновлення: 10/5/2024
© 1999-2010р. Національна бібліотека України для дітей