Національна бібліотека України для дітей
     
Віртуальна довідка1
Наша адреса:
03190, Київ, вул. Януша Корчака, 60
 
Написать письмо
 
 
   
Пошук по сайту  
 
Skip Navigation Links.
Про бібліотеку
Загальна інформація
Режим роботи
Контакти
Структура
"Вікно в Америку"
ЗМІ про бібліотеку
Спонсори
Благодійний фонд розвитку
Державні закупівлі
Вакансії
Послуги та сервіси
Новини
Замовлення екскурсій
Масові заходи
Клуби за інтересами
Психологічна служба
Віртуальна довідка
Версія для слабозорих
Електронні ресурси
Електронний каталог
Електронна бібліотека
Видання бібліотек для дітей
Інтерактивні ресурси
Ключ
Почитайко
Т.Г. Шевченко для дітей
Книжковий експрес з минулого
«Україно, ми твої діти» (серія)
Бібліотека у форматі Д°
Природа і людина (рек. покажчик)
Музей книги
Творчість дітей
Освітні заклади Києва
Пам'ятні літературні дати
Вибрані Інтернет-ресурси
Для дітей
Для дорослих
Дитячі бібліотеки в Інтернет
Це важливо знати
Читання - справа сімейна
ІнфоТека для дітей
ІнфоТека для дорослих
Інтернет-безпека для дітей
Інтернет-безпека для батьків
На допомогу бібліотекареві
Професійні новини
Бібліотеки України для дітей
Мережа бібліотек України для дітей
Національна секція IBBY
Асоціація дитячих бібліотекарів
Сторінка методиста
Проект "КОРДБА"
Інформаційна культура користувачів
Бібліотека + IT
Нові книги України
Книги обмінного фонду
До презентації збірника «Одеська читанка»

За часів Януковича Одеська письменницька організація була вилучена з культурного та суспільного життя Причорноморського краю. Письменників виселили з їхнього помешкання, облдержадміністрація припинила фінансування книжок одеських літераторів, і разом з міською владою створила такі умови, що поява проукраїнського літератора перед школярами та студентами стала небажаною. Тож одеський письменник, в тім числі і дитячий, опинився в ізоляції.
Аби вийти з цієї ситуації, рік тому, за ініціативи Володимира Рутківського в Одесі було створено об’єднання дитячих письменників, які б мали можливість більш тісно співпрацювати між собою, і проводити спільні заходи з метою донести до юного одеського читача більш якісну літературу. До його складу увійшли як члени, так і не члени НСПУ, як українсько– так і російськомовні автори, але які в дитячій літературі працюють професійно. Це – лауреат Шевченківської премії Володимир Рутківський, автор понад півтори сотні віршованих книжок-картинок та поетичних і прозових текстів Інна Іщук, один з провідних авторів колишнього видавництва «Грані-Т» Олексій Надемлинський, педагог і бард Любов Купцова та інші. Формально об’єднання знаходиться під егідою Одеської філії Спілки, але в більшості випадків працює незалежно від неї. Головою об’єднання обрано Інну Іщук.
Одним з перших завдань об’єднання стало створення збірника «Одеська читанка». Це не антологія творів дитячих письменників, як сущих, так і покійних. Ми мали на увазі показати всім, передусім собі, що, не зважаючи ні на які ускладнення, сучасна дитяча література в Одесі існує, і вона є не гіршою від літератури будь-якого регіону, в тім числі і столичного. А ще вона має допомогти вихователям дитячих садочків і вчителям молодших класів, які практично позбавлені можливості доносити до української малечі справді якісне високохудожнє українське слово. З цією метою дитячі письменники вперше – від 2010 року – зініціювали контакт з нинішньою облдержадміністрацією і отримали від неї підтримку, передусім фінансову. Варто зазначити, що російськомовні письменники, які підтримали цю ідею, самі переклали свої тексти на українську. Одещину неможливо уявити без моря, а також творів про нього. Та на жаль, сьогодні в Причорноморському краї перевелися співці морської стихії, тож упорядники збірки звернулися за допомогою до відомого поета-мариніста, колишнього одесита Анатолія Качана, і він не підвів.
«Одеська читанка» вже апробована перед юними читачами в Українському дитячому центрі «Молода гвардія» під час книжкової виставки-ярмарку «Зелена хвиля». Наступним кроком об’єднання буде створення збірника «Хрестоматія з Дерибасівської», адресованого учням середнього шкільного віку. Та оскільки в Одесі відсутні дитячі видавництва, а книжкове видавництво «Маяк» перестало існувати, об’єднання планує наведення творчих контактів з одним з провідних дитячих видавництв України. Першим на наш заклик відгукнулося «Видавництво Старого Лева», яке планує створити в Одесі свою філію.
 
Останнє оновлення: 5/21/2019
© 1999-2010р. Національна бібліотека України для дітей