Національна бібліотека України для дітей
     
Віртуальна довідка1
Наша адреса:
03190, Київ, вул. Януша Корчака, 60
 
Написать письмо
 
 
   
Пошук по сайту  
 
Skip Navigation Links.
Про бібліотеку
Загальна інформація
Режим роботи
Контакти
Структура
"Вікно в Америку"
ЗМІ про бібліотеку
Спонсори
Благодійний фонд розвитку
Державні закупівлі
Послуги та сервіси
Новини
Замовлення екскурсій
Масові заходи
Клуби за інтересами
Психологічна служба
Віртуальна довідка
Версія для слабозорих
Електронні ресурси
Електронний каталог
Електронна бібліотека
Видання бібліотек для дітей
Інтерактивні ресурси
Ключ
Почитайко
Т.Г. Шевченко для дітей
Книжковий експрес з минулого
Бібліотека у форматі Д°
Природа і людина (рек. покажчик)
Музей книги
Творчість дітей
Освітні заклади Києва
Пам'ятні літературні дати
Вибрані Інтернет-ресурси
Для дітей
Для дорослих
Дитячі бібліотеки в Інтернет
Це важливо знати
Читання - справа сімейна
ІнфоТека для дітей
ІнфоТека для дорослих
Інтернет-безпека для дітей
Інтернет-безпека для батьків
На допомогу бібліотекареві
Професійні новини
Бібліотеки України для дітей
Мережа бібліотек України для дітей
Національна секція IBBY
Асоціація дитячих бібліотекарів
Сторінка методиста
Проект "КОРДБА"
Інформаційна культура користувачів
Нові книги України
Книги обмінного фонду
Про IBBY

    Міжнародна рада з дитячої та юнацької книги (IBBY) є некомерційною організацією, яка представляє собою міжнародну мережу представників з усього світу, які прагнуть до об’єднання дитини і книги.

     Місія:
     — сприяти міжнародному розумінню за допомогою дитячих книг;
     — дати дітям в усьому світі можливість мати доступ до книг з високими літературними та художніми стандартами;
     — заохочення публікації і поширення якості дитячих книг, особливо в країнах, що розвиваються;
     — надавати підтримку і навчання для тих, хто займається з дітьми і дитячою літературою;
     — стимулювання досліджень і наукових робіт в галузі дитячої літератури;
     — захищати і відстоювати права дитини відповідно до Конвенції ООН про права дитини.

    IBBY БУЛА ЗАСНОВАНА в Цюріху, Швейцарія в 1953 році. Сьогодні вона складається з 75 національних секцій з усього світу. Представляє країни з добре розвиненою галуззю книговидання і програмами з розповсюдження грамотності, а також інших країн з кількома відданими своїй справі професіоналами, які займаються роботою з просування дитячої книжкової публікації.
    Національні секції організовані по-різному і діють на національному, регіональному та міжнародному рівнях. У тих країнах, які не мають національної секції, індивідуальне членство в групі IBBY можливо. Члени національних секцій включають авторів та ілюстраторів, видавців і редакторів, перекладачів, журналістів і критиків, вчителів, викладачів університетів та студентів, бібліотекарів і книгопродавців, соціальних працівників і батьків.

    ПОЛІТИКА І ПРОГРАМИ IBBY визначаються її виконавчим комітетом і президентом національних секцій, обраним на два роки у рамках Статуту IBBY. Щоденне управління справами IBBY займається Секретаріат в Базелі, Швейцарія. Щорічні внески з національних секцій є єдиним джерелом регулярних доходів IBBY. Для підтримки діяльності IBBY необхідно незалежне фінансування, державні та приватні пожертвування.

    Як неурядова організація з офіційним статусом в ЮНЕСКО і ЮНІСЕФ IBBY грає певну роль у формуванні політики в якості захисника дитячих книг. IBBY прихильна до принципів Міжнародної конвенції про права дитини, ратифікованої Організацією Об'єднаних Націй в 1990 році; одним з головних прокламацій якої є право дитини на загальну освіту і прямий доступ до інформації. Завдяки наполегливості IBBY резолюція включає в себе звернення до усіх народів, щоб сприяти видавництву і розповсюдженню дитячих книг.

    IBBY також співпрацює з багатьма міжнародними організаціями та дитячими книжковими установами в усьому світі і бере участь у Міжнародній дитячій книжковій ярмарці в Болоньї та інших міжнародних книжкових ярмарках.

Нагороди та заходи:

    З моменту свого заснування в 1953 році IBBY виросла в кількості нагород і проектів, які вона підтримує, а також їхньому географічному поширенню. Усі ці нагороди і проекти мають спільну мету – заохочення якісної дитячої літератури і захисту права кожної дитини, яка хоче стати читачем.
    Найпрестижніша премія в галузі дитячої літератури «Ганс Крістіан Андерсен» вручається раз на два роки автору і ілюстратору, роботи яких зробили гідний внесок у розвиток дитячої літератури. Приз Заохочення «IBBY-Асахі Читання» вручається також раз на два роки двом групам або установам, діяльність яких оцінюється як довгостроковий вклад в заохочення програм читання. IBBY також формує Почесний список видатних письменників, ілюстраторів і перекладачів з національних секцій, опублікованих за два роки.    Кожного року національна секція IBBY виступає спонсором Міжнародного дитячого Дня Книги, який проводиться в перший тиждень квітня, або ближче до річниці від дня народження Андерсена – 2 квітня. Свято проводиться, щоб надихнути любов до читання і привернути увагу до дитячих книг.
    Організація вірить, що кожна дитина має право стати читачем, а спонсори IBBY забезпечать фінансування декількох проектів в області розвитку читання. Фонд IBBY-Ямада підтримує проекти з просування читання, створення бібліотек, навчання вчителів, бібліотекарів, а також проводить майстер-класи для письменників, ілюстраторів і редакторів дитячих книг.


    Кризовий фонд IBBY-Діти був створений у 2005 році для надання допомоги дітям, які постраждали в результаті стихійного лиха, цивільних заворушень або війни. Фонд збирає пожертви на проекти, які заміщають або створюють колекції відповідних дитячих книг і забезпечують бібліографію, терапевтичне застосування книг і розповідь історій. У регіоні Центральної Азії, на Близькому Сході і в Північній Африці ці заходи фінансуються відділом Фонду IBBY фонду Шарджа (ОАЕ).


    IBBY створила кілька колекцій дитячих книжок, кожну зі своїм власним акцентом. Найбільшим з них є IBBY колекція книг для молодих людей з обмеженими можливостями, яка розташована в Публічній бібліотеці Торонто. Кожні два роки підбирається і каталогізується добірка видатних книг для молодих людей з обмеженими можливостями. Колекція Німої Книги являє собою збірник дитячих книг без слів, створених на потребу на італійському острові Лампедуза, призначених для багатьох біженців з Північної Африки та Близького Сходу. Наряду з Почесним списком IBBY ці колекції доступні на виставках.

    IBBY також підтримує створення двох віртуальних колекцій дитячої книги – Дитячої книги в Європі європейськими мовами і книг для Африки на мовах африканських народів.

 
Останнє оновлення: 5/26/2017
© 1999-2010р. Національна бібліотека України для дітей