Театральна філософія Леся Курбаса
8 лютого 2017 року у відділі мистецтв відбулася пізнавальна година «Театральна філософія Леся Курбаса», присвячена 130-річчю від дня народження великого реформатора українського театру, видатного українського режисера, актора, публіциста, драматурга, перекладача, народного артиста УРСР Леся Курбаса.
На захід завітали старшокласники ЗОСШ № 175 та № 63 м. Києва.
Читачі дізналися про одну з найвидатніших постатей українського культурного життя 20-х — початку 30-х років ХХ століття, провідного діяча відродження української національної культури.
Сучасні мистецтвознавці називають його режисером-авангардистом, що випередив свій час на 100-200 років, чию творчість і спадщину вивчають практично у всіх театральних ВНЗ Європи та світу. Своєю творчістю він прославив український театр «Березіль» (1922-1934), що став одним із лідерів світового театрального мистецтва і був небезпечним для Радянського Союзу своїм «українським націоналізмом», «чужим соціалізмом».
Осяжність і вдумливість озвучених і вирішених Курбасом митецьких та філософських завдань співмірна як із трагізмом його особистої долі, так і з долею всієї української культури ХХ століття.
Присутні переглянули документальний фільм із серії «Гра Долі» про історію кохання Леся Курбаса та книжкову виставку про життя та творчий доробок видатного митця.