Національна бібліотека України для дітей
     
Віртуальна довідка1
Наша адреса:
03190, Київ, вул. Януша Корчака, 60
 
Написать письмо
 
 
 
   
Пошук по сайту  
 
Пропустить Навигационные Ссылки.
Про бібліотеку
Послуги та сервіси
Електронні ресурси
Вибрані інтернет-ресурси
Це важливо знати
На допомогу бібліотекареві

          Школа інклюзивної освіти

       Наразі в державі відбувається реформування і модернізація освіти. Одним із глобальних чинників цього процесу є цивілізаційні процеси, пов’язані зі зміною ставлення суспільства до осіб з особливими освітніми потребами. Важливу роль у цьому процесі відіграють бібліотеки, які надають освітні, інформаційні, культурні послуги всім верствам і віковим групам населення, створюючи для них рівноправне інформаційно-бібліотечне середовище.

       1 березня в Національній бібліотеці України для дітей відбувся практичний семінар «Школа інклюзивної освіти» для батьків та працівників Національної бібліотеки України для дітей.

       До учасників із привітальним словом звернулася заступник генерального директора з інформаційно-бібліотечного обслуговування користувачів бібліотеки Тетяна Василівна Шамаріна.

       Директор ресурсного центру підтримки інклюзивної освіти Інституту післядипломної педагогічної освіти Київського університету ім. Б. Грінченка Наталія Зіновіївна Софій розповіла про можливості та перспективи впровадження інклюзії в бібліотеках, відповіла на питання з приводу спільного навчання дітей із різними потребами в школах.

       Практичний психолог середньої загальноосвітньої школи № 68 м. Києва Анжела Олександрівна Курило поділилася власним досвідом роботи з дітьми з аутизмом, дала деякі поради бібліотекарям.

       Наталія Петрівна Марченко, провідний бібліограф Національної бібліотеки України для дітей наголосила на тому, що інклюзія — це процес включення всіх людей у суспільне життя. Адже забезпечення особам з обмеженими можливостями рівних із іншими громадянами прав, вбачається передусім у поглибленні розуміння в державі та суспільстві становища людей з функціональними обмеженнями, проведенні широкомасштабних інформаційних кампаній із різнобічними і позитивними відображеннями життєвих проблем, законодавче затвердження рівних прав та можливостей на отримання освіти, доступності до закладів культури та спорту, сфери відпочинку. Повноцінне життя дитини можливе лише за умови, коли вона не відчуває ніяких обмежень у виконанні життєвих функцій, коли ставлення до неї нічим не відрізняється від ставлення до інших дітей.

       Семінар став початком підготовки всіх працівників бібліотеки до системної роботи з дітьми з обмеженими можливостями.

 

Для редагування, видалення інформаціі про дитину з сайту або повідомлення про нелегальний контент Ви можете звернутися за адресою: library@chl.kiev.ua

 
Останнє оновлення: 01.10.2025
© 1999-2010р. Національна бібліотека України для дітей