Національна бібліотека України для дітей
     
Віртуальна довідка1
Наша адреса:
03190, Київ, вул. Януша Корчака, 60
 
Написать письмо
 
 
 
   
Пошук по сайту  
 
Skip Navigation Links.
Про бібліотеку
Послуги та сервіси
Електронні ресурси
Вибрані Інтернет-ресурси
Це важливо знати
На допомогу бібліотекареві
Урочистості з нагоди Дня незалежності Республіки Казахстан та
презентації книги «Птаха щастя» (казахські народні казки)

         27 листопада в Національній бібліотеці України для дітей у рамках культурно-мистецьких заходів програми «Культурне намисто світу» відбулося урочисте відкриття «Дня культури Казахстану».

      Серед почесних гостей були присутні:

— Надзвичайний і Повноважний Посол Республіки Казахстан в Україні —Самат Ісламович Ордабаєв;

— представники Посольства Республіки Казахстан в Україні;

— керівник напряму регіональних політик Міністерства культури, молоді та спорту України Віктор Петрович Литвинов;

— державний експерт Директорату мовної політики Міністерства культури, молоді та спорту Олексій Володимирович Чмир;

— представники казахської діаспори в Україні;

— директор Київського видавництва «Авіаз» Віктор Леонідович Зеленський;

— український літературознавець, педагог, перекладач, доктор філологічних наук, професор Микола Степанович Васьків.

             Вітальним дарунком для усіх присутніх у залі стали запальні танці: «Буковинська полька» від вихованців Державної хореографічної студії українського танцю «Барвіночок» та казахський танець «Акку» у виконанні старшої групи художнього колективу ансамблю народного танцю «Усмішка сонця» гімназії № 59 ім. О.М. Бойченка (м. Київ).

             Під час урочистої промови Надзвичайний і Повноважний Посол Республіки Казахстан в Україні Самат Ісламович Ордабаєв розповів про юність Президента Республіки Казахстан, яку він провів в Україні; про важливість читання; свої улюблені книжки дитинства.

             Директор Національної бібліотеки України для дітей Алла Іванівна Гордієнко наголосила на тісному зв’язку історії і культури наших двох держав, важливості читання як традиційних казок Казахстану, так і дослідження сучасного літературного процесу.

             Україну й Казахстан здавна поєднують тісні історичні зв’язки. Українська діаспора в Казахстані зберігає свою етнічну, культурну, мовну та релігійну самобутність, за своєю чисельністю посідає третє місце серед українських громад світу і налічує майже 400 тис. етнічних українців. Тарас Шевченко провів на казахській землі 10 років. Його творчість стала невід’ємною частиною історії і культури казахів, важливою сторінкою історії духовної спорідненості народів Казахстану і України.

             Кобзар відобразив Казахстан у 20 повістях, майже 350 його картин присвячені життю й побуту казахського народу. Жоден із представників інших народів не зробив такого масштабу дарунка Казахстану.

             Збірку казок «Птаха щастя», опубліковану за сприяння Посольства Республіки Казахстан в Україні, представили директор видавництва «Авіаз» Віктор Зеленський і перекладач Микола Васьків.

             З нагоди презентації книги Національна бібліотека України для дітей підготувала сюрприз: інсценівку за казкою «Велетень Алпамис» зі збірки «Птаха щастя». Бібліотекарі та читачі, учасники студії «БіБаБо», занурили гостей у казковий світ казахської культури.

             Учасники заходу познайомилися з традиційним народним вбранням казахів завдяки дефіле, на якому було представлено і дитячі костюми.

             Музичним дарунком стало віртуозне виконання композицій на традиційному казахському інструменті від Марата Дарменова, який завітав до бібліотеки на запрошення Посольства Республіки Казахстан. Марат Дерменов виконав на домбрі Гімн України, пісню «Червона Рута» та народну пісню «Несе Галя воду».

             Після завершення свята відвідувачі бібліотеки ознайомилися з виставкою картин і виробів народного мистецтва Республіки Казахстан.

     

    Для редагування, видалення інформаціі про дитину з сайту або повідомлення про нелегальний контент Ви можете звернутися за адресою: library@chl.kiev.ua

     
    Останнє оновлення: 12/4/2024
    © 1999-2010р. Національна бібліотека України для дітей