Література іноземними мовами – вдале читання влітку!
Упродовж літа 2020 року в Національній бібліотеці України для дітей відбувалися онлайнові програми у мережі фейсбук і на YouTube-каналі бібліотеки.
Відділ документів іноземними мовами активно популяризував книги з фонду і читання іноземними мовами онлайн.
У червні наші читачі дізналися про книжки на шпигунську тематику або дотичні до неї та різні прийоми шифрування у живих ефірах і відеогрі. Все це відбувалося у рамках найтаємничішої літньої шпигунської школи «Закодуй своє ім’я»!
У липні відбулися справжні ігри розуму «Бути або здаватися». Бібліотекар розповіла про чотири книжки, у яких головні герої мають проблеми з самоідентифікацією.
Наприклад, казка про тигро-свиню «The Story of Tiger-pig» Джона Раяна
Або історія про вовка із книги «The True Story of the 3 Little Pigs» Йона Сцешки, який з’їв трьох поросят і запевняв, що вони повмирали від нещасних випадків.
Історія Готфріда Келлера у переказі Барбари Кіндерман «Kleider machen Leute» про бідного шевця Венцеля Страпінскі, якого прийняли за польського принца у швейцарському містечку, тому він зміг одружитися з донькою бургомістра.
Або ж давня історія про царя Мідоса у переказі для дітей «Prince Walter’s Wishes» Лаури Едвардс про вередливого принца, срібло й улюблену собаку. Під час ефірів читачі дізналися цікавинки про книжку, перебіг сюжету й отримали філософське питання щодо правильності життєвого вибору головних героїв.
У серпні до Національної бібліотеки України для дітей прибули неймовірні книги з унікальної колекції Міжнародної ради з дитячої та юнацької книги IBBY «Визначні книжки для молоді з особливостями розвитку 2019». Це 40 книжок 17 мовами із різних країн світу, серед яких уперше представлена книга українського автора Марка Лівіна «Рікі та дороги». Більшу частину часу колекція зберігається в публічній бібліотеці Торонто, але також подорожує світом та бере участь у книжкових виставках.
У серпні цій унікальній колекції було присвячено відразу дві програми «Особлива Book-хвилинка» (буктрейлери за книжками колекції):
Особлива Book-хвилинка. Категорія 1: Спеціалізовані формати
Особлива Book-хвилинка. Категорія 2: Універсальний доступ
Особлива Book-хвилинка. Категорія 3: Зображення інвалідності
Також здійснено випуски відеопрезентацій книжок – бібліотечних розпаковок, у яких розглянуто всі книжки колекції 2019 р.:
Перша розпаковка (книжки першої категорії)
Друга розпаковка (книжки другої категорії)
Третя розпаковка (книжки третьої категорії, 1 частина)
Четверта розпаковка (книжки третьої категорії, 2 частина)