Підкажіть, будь ласка, в чому специфіка ведіння сімейного формуляра саме у дитячій бібліотеці?
Чи може дитина бути головним читачем від сім'ї? - і на неї заповнюється титульний лист формуляра, а на звороті пишуться члени родини, - якщо є заява батьків про відповідальність за отримані дитиною документи, знання правил користування б-кою?
Інно, доброго дня!
З початком організації бібліотек сімейного читання, виникло питання про методику ведення сімейних формулярів. Для їх впровадження немає офіційних державних облікових форм. Кожна бібліотека, не завжди дотримуючись чинних стандартів первинного обліку, на свій розсуд, створює «Положення про сімейний формуляр», про що свідчать Інтернет-ресурси:
http://profy.nplu.org/guestbk.php?lng=uk&pg=640,
http://citylib-kirovograd.com.ua/colleague/work/222-formular,
http://www.ounb.km.ua/biblio/actual_tech_aspect.pdf.
Ми користуємось формою ««Формуляру читача дитячої бібліотеки», закріпленою документом «Мінімум бібліотечної техніки в масових бібліотеках». Сподіваємось, що після довготривалого прийняття «Типових правил користування бібліотеками України» та розробки науково-методичної бази щодо впровадження чинних міжнародних стандартів статистики (www.slideshare.net/ssusered0358/ss-65931388) ми зможемо внести зміни і створити державні облікові форми.
В НБУ для дітей облік читачів відбувається на основі читацьких формулярів: один читач – один формуляр. Бібліотеки для дітей мають право обслуговувати як дітей, так і організаторів дитячого читання, в тому числі батьків та інших дорослих членів родини. І в статистику 6-НК (18-21 рік та від 22 років), і в «ЕСМаР» (віком від віком від 22 років (включно) до 60 років та віком від 60 років (включно)) вони подаються як дорослі читачі.