Національна бібліотека України для дітей
     
Віртуальна довідка1
Наша адреса:
03190, Київ, вул. Януша Корчака, 60
 
Написать письмо
 
 
 
   
Пошук по сайту  
 
Пропустить Навигационные Ссылки.
Про бібліотеку
Послуги та сервіси
Електронні ресурси
Вибрані інтернет-ресурси
Це важливо знати
На допомогу бібліотекареві
Друковані видання НТШ

     Товариство забезпечило становлення провідних загальнонаціональних часописів: щоденної газети «Діло» (з 1880 р.), двотижневика «Зоря» (1885-1897) та «Літературно-наукового вістника» (1898-1913). Головним серійним виданням НТШ упродовж усіх періодів його діяльності став науковий часопис «Записки НТШ», заснований 1892 року.

     Розвиток видавничої діяльності товариства сприяв залученню нових членів із середовища українських еліт. Членами ставали також і молоді вчені, зокрема Львівського, Чернівецького і Віденського університетів, а також дослідники-аматори і колекціонери етнографічних артефактів, збирачі фольклору, видатні представники української еліти з підросійської України чи Франції.

     Від самих початків НТШ у своїй друкарні видавало українські книжки, зокрема книжкові серії. Найвагомішим серійним виданням стали «Записки Наукового товариства імени Шевченка» (ЗНТШ), які почали виходити 1892 року. Особливо велику увагу їхньому виданню надавав Михайло Грушевський. Під редакцією М. Грушевського вийшло 107 томів ЗНТШ (до кінця 1930-х років вийшло 155 томів). У 1895 році започатковано серійний збірник «Джерела до історії України-Руси» (усього 22 томи), «Пам’ятки українсько-руської мови і літератури» (8 томів), «Етнографічний збірник» (40 томів), «Матеріали до українсько-руської етнології» (22 томи), «Студії з поля суспільних наук та статистики», «Часопись правнича і економічна». Крім того виходили «Збірник Історично-філософської секції», «Збірник Філологічної секції», «Збірник Математично-природописно-лікарської секції», «Лікарський збірник» та інші серійні видання.

     Загалом до вересня 1939 року Наукове товариство ім. Шевченка у видавничому доробку мало понад 1200 томів різноманітної книжкової продукції.

 

Для редагування, видалення інформаціі про дитину з сайту або повідомлення про нелегальний контент Ви можете звернутися за адресою: library@chl.kiev.ua

 
Останнє оновлення: 01.10.2025
© 1999-2010р. Національна бібліотека України для дітей