Національна бібліотека України для дітей
     
Віртуальна довідка1
Наша адреса:
03190, Київ, вул. Януша Корчака, 60
 
Написать письмо
 
 
 
   
Пошук по сайту  
 
Пропустить Навигационные Ссылки.
Про бібліотеку
Послуги та сервіси
Електронні ресурси
Вибрані інтернет-ресурси
Це важливо знати
На допомогу бібліотекареві

Кабарівська Северина Іванівна

Прізвище, ім’я, по батькові     

найбільш вживане

Кабарівська Северина Іванівна

псевдоніми

Нерішена Люна

криптоніми

-

Роки життя

дата народження

18 грудня 1880

дата смерті

19 листопада 1929

Географічний аспект

місце народження

с. Білка Шляхотська, нині — с. Верхня Білка Пустомитівського району Львівської обл.

місце смерті

м. Бурштин (похована у Львові)

місця перебування

Львів

Увійшов в коло дитячого читання

Письменник

Письменниця, публіцистка

Основні дефініції щодо постаті

Громадсько-культурна діячка

Нагороди, звання, відзнаки     

Літературознавчі статті

Матеріали з Інтернету:

Кабарівська Северина Іванівна [Електронний ресурс] // Енциклопедія сучасної України : [вебсайт]. — Режим доступу: http://esu.com.ua/search_articles.php?id=11953 (дата звернення: 30.10.2023). — Назва з екрана.

У фондах відділу рідкісних та цінних видань  НБУ для дітей:

Нерішена Л. Слідами Тараса : образець з діточого життя в 2 д. зі співами і грами / С. Кабарівська. –– Львів : Видання Українського Педагогічного Товариства, 1914 (Львів : Друкарня Наукового Товариства ім. Т. Шевченка). –– 36 с. : іл.

Кабаровська С. Тарас пастушок : сценіч. образок у 2 д. для діточих театрів / С. Кабаровська. –– Львів : Добра книжка, 1925 (Львів : Друкарня Ставропигівського Інституту під упр. А. Яськова). –– 30 с. : іл.

Іконографія

Біографічна довідка

Кабарівська Северина Іванівна народилася 18 грудня 1880 р. у с. Білка Шляхотська (нині — с. Верхня Білка на Львівщині). Закінчила учительську гімназію у Львові, вчителювала.
У 1906-1911 рр. у с. Сихів (нині — у складі Львова) організувала читальню, драматичний гурток, навчала неписьменних грамоти, брала участь у створенні товариств «Рідна школа», «Сокіл», «Кружок жінок», «Народний дім».
1914 р. у Ходорові з ініціативи С. Кабарівської організовано жіночий гурток Українського педагогічного товариства ім. Т. Шевченка (УПТ). У червні цього ж року відбулися перші загальні збори, на яких її було обрано головою товариства. Однак Перша світова війна перервала освітянську працю.
Під час війни працювала сестрою милосердя, збирала кошти для Українських січових стрільців. Авторка збірок поезій на національно-патріотичну тематику «Вкраїні служи!» (1919), оповідань для дітей «Тарас-пастушок» (1925); статей на освітньо-педагогічну, суспільно-громадську тематику, зокрема «Про завдання та організацію нашого жіноцтва інтелігентного» (1904), «Поборім неграмотність!» (1916), «Книжки – новий світ» (1918), «Дещо про усовершування самого себе» (1919), «Шлях організації українського жіноцтва» (1919) та ін. У 2008 р. у Львові побачила світ збірочка віршів С. Кабарівської для дітей «Покотилося яблучко в світ».
Померла 19 листопада 1929 р. у м. Бурштин, похована у Львові.

 

Для редагування, видалення інформаціі про дитину з сайту або повідомлення про нелегальний контент Ви можете звернутися за адресою: library@chl.kiev.ua

 
Останнє оновлення: 20.11.2024
© 1999-2010р. Національна бібліотека України для дітей