Сяєво жар-птиці: Антологія літератури для дітей та юнацтва Придніпров'я (1883-2012рр.). – Дніпропетровськ: ПП «Ліра ЛТД», 2012. – 580 с.
До Антології увійшли поетичні та прозові твори письменників міста Катеринослава – Січеслава – Дніпропетровська, написані для дітей і про дітей, для юнацтва і про юнацтво за період 1883-2012 рр.
Твори та відомості про авторів згруповані в 4 розділи за періодами часу:
1 розділ – Катеринославські письменники (1883-1910 рр.)
2 розділ – література для дітей (1920-1940 рр.)
3 розділ – література для дітей (1949-1990 рр.)
4 розділ – література для дітей (Міленіум. Доба незалежності).
Аудіокнига "Письменники Дніпропетровщини – шкільним бібліотекам". – Запис: Обласне радіо ДОДТРК: – Дніпропетровськ, 2012. – Тривалість звучання: 13 годин 20 хв.
До аудіокниги увійшли твори 80 письменників, які пишуть українською і російською мовами. Серед авторів проекту є як члени Національної Спілки письменників України, Конгресу літераторів України, Національної Спілки журналістів України, так і молоді талановиті поети і прозаїки – переможці Всеукраїнських та обласних літературних конкурсів.
Твори поділені на дві частини – прозу та поезію, диск структурований за віковими категоріями: для молодшого, середнього і старшого шкільного віку. Також записи хронологічно поставлені так, щоб у кожній віковій групі слухачі могли чути, як з плином часу змінюється література, її теми, прийоми, мовна палітра. Все це допоможе вчителям у включенні за власним вибором творів авторів рідного краю до шкільної програми. Окрім того, згаданий проект може бути використаний під час проведення уроків літератури, історії, народознавства, інших гуманітарних дисциплін або під час проведення виховних годин та підготовки до позакласних заходів.
Авторами і керівниками проекту стали письменники – Фідель Сухоніс, Еліна Заржицька і Наталія Дев’ятко.
Тексти читають актори Дніпропетровського академічного українського музично-драматичного театру ім.Т.Г.Шевченка та Дніпропетровського академічного театру російської драми ім.М.Горького. Деякі твори звучать у виконанні авторів.
Слухати або завантажити – http://www.ex.ua/view/16494758?r=3454,23776
Грієва Зінаїда. Зайчикові витівки: Казки. – Дніпропетровськ: Пороги, 2012. – 71 с.
До книги увійшли казки про пустуна і вигадника Зайчика. Свого часу всі вони звучали на українському телебаченні у програмі «На добраніч, діти!» у виконанні народної артистки України Поліни Мусіївни Нятко та заслуженого артиста України Петра Восклярова – діда Панаса.
Грієва Зінаїда. Веселка для Мавпочки: (Жменька казочок для маленьких діточок). – Дніпропетровськ: Пороги, 2012. – 37 с.
До книги увійшли цікаві історії для малечі, які вчать бути чесними, справедливими, допомагати одне одному в складній ситуації.
Грієва Зінаїда Миколаївна народилася 14 вересня 1924 року у Кіровограді. Нині мешкає у Дніпропетровську.
Двічі посідала перше місце в конкурсах “Краще оповідання”, лауреат премій ім. О.Крилова, ім. О.Сосюри, В.Підмогильного (2011). Протягом десяти років була позаштатним автором журналу “Дошкільне виховання” (Москва).
Пише українською і російською мовами для дітей дошкільного і молодшого шкільного віку.
Автор понад 50 поетичних і прозових книг для дітей.
Дев’ятко Наталія. Скарби Примарних островів. Книга 2. Кохана Пустельного Вітру: Роман. - Тернопіль: Навчальна книга - Богдан, 2012. - 320 с.
"Кохана Пустельного Вітру" - друга частина фентезійно-пригодницької трилогії "Скарби Примарних островів".
В основу твору лягла історія протистояння між безіменною сірою Імперією, створеною Химерою, давньою, майже безсмертною істотою, яка нині займає посаду головного радника Імператора; й останніми з піратських капітанів, які хочуть повернути у світ чарівництво і свободу вибору, а також свою владу над морями.
У першій книзі піратський капітан Ярош Сокіл отримує зачаровану карту, на якій вказано шлях до скарбів Примарних островів. Але карта зникає: малюнок проявиться знову, якщо капітан збере нову команду.
Друга книга починається з того, що піратська команда минає лячний цвинтар піратських кораблів і збирається попрямувати курсом, вказаним на таємничій карті, але через зраду капітан і ледь не всі його друзі потрапляють у полон. І хоча деяким в’язням вдається утекти, шляхи піратів розходяться. Дітей забирає до столиці радник Імператора, де їх вчитимуть у найкращій школі світу, в якій виховують імперських командирів. Химера обіцяє, що юні пірати славитимуть Імператора, коли закінчать навчання. А сімох жінок з піратського корабля везуть у Саркон, покинуте стародавнє місто посеред пустелі, овіяної легендами.
Ольга Кай. Портрет з минулого: фантастичні повісті та оповідання. – Дніпропетровськ: Пороги, 2012. – 80 с.
До дебютної книги Ольги Кай увійшли фантастичні повісті й оповідання. Книга буде цікава насамперед юним читачам, а також тим, хто любить романтичні та пригодницькі історії.
Ольга Кай пише фантастику, але це не шаблонна фантастика - авторка малює словом, відчуваючи найтонші нюанси образів своїх героїв і змальовуючи найсуперечливіші почуття.
Її герої - неоднозначні, складні, самобутні. А теми, яких торкається молода письменниця, напрочуд актуальні для сучасного світу. Це й екологія, й духовне зубожіння суспільства, й моральний вибір героїв, і пізнання себе.
Та насамперед Ольга пише для людей і про людей, бо її герої та їхні емоції близькі і зрозумілі нашим сучасникам, не зважаючи на те, чи живуть вони у нашому рідному місті, чи прийшли з паралельних світів та інших часів.
Ольга Кай – молода авторка з Дніпропетровська – є представником новітньої української фантастики, в якій поєднуються філософський зміст і кінематографічність змалювання подій, що робить такі твори цікавими широкому колу читачів.
Ілюстрації до книги створила талановита львівська художниця Алла Марковська.
Кулініченко Ніна. Новорічні подарунки: вірші з розмальовками. – Дніпропетровськ: Пороги, 2012, - 34 с.
Перша збірка віршів Ніни Кулініченко «Мы пошли за елкой в лес» вийшов у 2002-му році. Там були зібрані вірші російською та українською мовами. У наступні роки її вірші час від часу друкуються у періодиці.
Зараз автор пропонує дітям свою другу збірку-триптих українською мовою:
«Новорічні подарунки» - І частина,
«Чудасія» - ІІ частина,
«Святковий букет» - ІІІ частина.
Вірші у цих збірочках такі ж світлі і чисті, як дитяче світосприйняття. Дайте дітям кольорові олівці, і малюнки до цих віршів стануть різнобарвними.
Кулініченко Ніна. Танцюючий дощик: Вірші для дітей. – Дніпропетровськ: Пороги, 2012. – 104.
Книга "Танцюючий дощик" – це третя книжка віршів Ніни Кулініченко для дітей. Автор пише українською та російською мовою. До цієї книги увійшли твори російською мовою.
Збірник чудово проілюстровано кольоровими малюнками на кожній сторінці. Художники – Леонід і Наталія Овчаренки.
Дуб Костянтин. Загадки слова поетичного: Вірші. – Дніпропетровськ: «Ліра», 2012. – 40 с.
«Загадки слова поетичного» - п'ята книга Костянтина Дуба, присвячена розвитку естетичного світосприйняття дитини. Яскраві кольори малюнків художниці Ірини Цюп'як, глибокий зміст, поетизація рослинного світу, віршовані рядки про птахів, тварин, стихії природи активізують мислення, розвивають фантазії, дарують дітям відчуття радості, любові і краси, збуджують прагнення до творчого самоствердження.
Гайдученко В.В. Дворняга Цезар: Повість для підлітків. – Дніпропетровськ: «Ліра», 2012. – 64 с.
Як відбувається, на чому саме ґрунтується становлення молодої людини як особистості? Мабуть, у кожному конкретному випадку по-різному. Свою відповідь на це всеосяжне й животрепетне питання дає описана у книзі історія.
Левіна Олена. Коза-багатійка: Веселі віршики. – Дніпропетровськ: «Ліра», 2012. – 20 с.
«Коза-багатійка» – збірка веселих віршиків для малят та дітей молодшого шкільного віку.
Еліна Заржицька,
керівник секції літератури для дітей та юнацтва “Джерело”
при ДОО Національної спілки письменників України
|
Коментарі до статті