Книжкові новинки


Вікове призначення рецензованих книжок позначається відповідними кружальцями:
 – для дошкільників
 – для дітей молодшого шкільного віку
 – для дітей середнього шкільного віку
 – для дітей старшого шкільного віку
 – для дорослихЕліна Заржицька. Пригоди динозавриків
7 квітня 2020, 14:46   Автор: Наталя Марченко, Олена Швець-Васіна, Ольга Полевіна

Заржицька Еліна. Пригоди динозавриків : повість-казка. – Харків : Юнісофт, 2020. – 96 с. – (Серія «Найкращий подарунок»). 

 

Як гадаєш – чи не час тобі відволіктися від безцільного сновигання нетрями Мережі та подарувати собі можливість поринути у світ незвичайних пригод?

Адже немає в світі комп’ютера сильнішого за твою УЯВУ!

Отже, якось у давні цікавенні, але страшнючі часи жили собі щирі добродушні динозаврики  – Досвіт і його друзі. Аби зробити світ кращим і допомагати мешканцям лісу вони мріють створити команду рятувальників – До-Ла-До. Та чи вистачить їм відваги і винахідливості? Чи не виявиться зло й тупа сила хитрішими та спритнішими?

Оксана Думанська. Миколчині сни
29 лютого 2020, 9:29   Автор: Наталя Марченко

Думанська О. Миколчині сни / О. Думанська. – Львів : ЛА «Піраміда», 2019. – 40 с. 

 

Кожен із нас має таланти. Одні з них – відразу помітні: хтось має гарний голос, інший цікаво малює, ще хтось бігає швидше всіх. Але у кожного з нас є також приховані таланти – ті, про які ми навіть не здогадуємося, поки не спробуємо себе в тій чи іншій справі. Скажімо, якщо не спробувати приготувати щось смачне, не дізнаєшся, чи є в тобі талант кухаря, якщо не приєднатися до друзів у грі в м’яч, не з’ясуєш, чи є в тебе до того хист, а якщо не спробувати намалювати щось цікавенне, не знатимеш, чи маєш здібності художника. 

Але львівська мисткиня Катерина Немира переконана, що «Кожна дитина – художник» і головне – дати кожному виявити ті свої художні обдарування. Вона навіть однойменний порадник створила!

А ще разом зі знаною дитячою письменницею Оксаною Думанською та ЛА «Піраміда» вони дали змогу звичайним школярам, які не відвідують жодних студій і навіть не мріють «стати художником», спробувати себе в ролі ІЛЮСТРАТОРІВ книги для дітей.

Саме її – книгу, котра засвідчує, що мистецьке обдарування є у кожного, раджу тобі прочитати та роздивитися нині!

Еліна Заржицька. Що ми знаємо про себе? Оповідки про організм людини
20 грудня 2019, 15:29   Автор: Ольга Полевіна, Наталя Марченко

Заржицька Е. Що ми знаємо про себе? : оповідки про організм людини / Е. Заржицька ; іл. Е. Гринько. — Львів : Світ, 2019. — 64 с. : іл.  

 

Цікаво, коли ти читаєш оці рядки, то як саме це тобі вдається?

Що відбувається в ТОБІ, що саме «спрацьовує», аби ти міг БАЧИТИ літери й РОЗУМІТИ написане? А ще раніше – УВІМКНУТИ комп’ютер чи планшет, ЗНАЙТИ нашу сторіночку?

Як працюють твої ручки й ніжки? Чому і як рухається тіло й завдяки чому воно міцне? Чому вушка чують і розрізняють так багато звуків? Як саме тобі вдається смакувати смаколиками? Що відбувається із їжею, коли ти її ковтаєш? Звідкіля та навіщо в тобі кров і чому вона не просто є у тобі, а ТЕЧЕ?

Навіть не можу уявити всіх ЧОМУ і ЯК, захованих у тобі!

Наталка Поклад. День прощання з осінню
4 грудня 2019, 13:56   Автор: Оксана Шалак, Наталя Марченко

Поклад Н. День прощання з осінню : [казки-розмальовка для дітей мол. шк. віку] / Н. Поклад ; худож. А. Шевченко. – Житомир : Рута, 2019. - 26 с. : іл. 

 

Любий читачику! Правда ж, ти любиш казки?

Особиво дуже-дуже щирі та захопливі! Такі, що вчать не коритися злу та вірити в Світло й Добро!

Вісім чудових казочок від Наталки Поклад у цій книжці-розмальовці – саме такі.

Йдеться про звичайнісіньку електричну лампочку чи білочок у лісі, ці оповідки розкриють тобі світ із чарівної, казкової його сторони. Тут навіть буденні міські вулиички перемовляються між собою й мріють, як змінити світ на краще!

Галина Кирпа. Дивний лис і дивний ліс. Зелені віршенята для мене, мами й тата
25 червня 2019, 17:41   Автор: Наталя Марченко, Уляна Добріка

Кирпа Г. Дивний лис і дивний ліс : зелені віршенята для мене, мами й тата / Г. Кирпа ; іл. А. Хоменко. – Харків : Крокус, 2019. – 32 с. 

 

Найцікавіше у поезії що?

Правильно, – ДИВО!

Відкриття неймовірного й неочікуваного у, здавалося б  сто разів баченому, у звичайних словах, які раптом перетворюються на казку й відкривають у тобі «інший» незвичайний  «погляд на світ».

Саме такою – чарівною та поетичною! – є оця книжечка, прочитавши яку, ти сам почуєш, як перешіптуються липи, маленька ромашка цікавиться, чи гарно на ній зблискає росичка, а гриб вперто тримається свого місця, бо саме тут він зростає!

А ще в цій напрочуд сонячній і теплій книжечці навіть дерева і квіти мають свої обличчя й усміхаються читачам на кожній сторіночці!