Віртуальна бібліографічна довідка. Об'єднана довідкова служба публічних бібліотек України
     
   
     
Привіт, Гість :: Вхід
українська мова     русский язык

Ліміт запитань на сьогодні: 35 .:. Запитань у базі: 44205
   


Автор запитання: Людмила із міста: Черкаси :: Запитання: 43342  
Людмила запитує:
У зв’язку зі створенням ОТГ, виникло декілька питань по веденню каталогів і картотек в бібліотеках ОТГ: 1. Алфавітний каталог для дітей ведеться окремо від каталогу для дорослих? Чи можна вести загальний. 2. Систематичний каталог вести окремо для дітей і окремо для дорослих. Чи можна не виділяти із загального. 3. Якщо систематичний каталог для дітей ведеться окремо, то чи потрібно його розподіляти по вікових категоріях? 4. Скільки карток має бути за одним роздільником?
Наша відповідь:
Доброго дня, шановні колеги! Відповідаємо на ваші запитання:
1. Алфавітний каталог для дітей ведеться окремо від каталогу для дорослих? Чи можна вести загальний.
Ведення каталогу залежить від статусу бібліотеки – центральна бібліотека ОТГ чи бібліотека-філія. Бібліотеки можуть вести загальний абетковий каталог (зведений або обліковий), але на картках, що відображають літературу для дітей, бажано вказувати віковий визначник документа: 0-6; 7-9; 10-11; 12-15; 16-18.
2. Систематичний каталог вести окремо для дітей і окремо для дорослих. Чи можна не виділяти із загального.
Систематичний каталог, перш за все, має відповідати розстановці фонду. Фонд літератури для дітей має бути виокремлений та розділений на декілька частин: література для дошкільників (відображається лише в абетковому каталозі); література для молодшого шкільного віку – 7-9 років; література для середнього та старшого шкільного віку – 10 -11 та 12-18 років; література для організаторів дитячого читання. Відповідно до цього рекомендується вести окремі читацькі систематичні каталоги.
3. Якщо систематичний каталог для дітей ведеться окремо, то чи потрібно його розподіляти по вікових категоріях?
Да, рекомендується. Якщо ж, систематичний каталог для дітей вже існує як єдиний, то обов’язково на картках з бібліографічним описом вказувати віковий визначник.
4. Скільки карток має бути за одним роздільником?
Допустима кількість карток за роздільником для алфавітної розстановки встановлюється із практики – приблизно 40-60 карток. Для систематичного каталогу така норма на сьогодні не встановлюється, оскільки картки розставляються за роздільником з відповідним індексом у зворотно-хронологічному порядку надходження документів – нові документи на початку.

.: Розділ: Бібліотеки. Архіви :: 9.09.2019 14.47.34 :.
.: Національна бібліотека України для дітей :.
   

Generated in 0.244701 seconds