Назад

Море



 

Море

 До моря рукою подати, а Юрко досі ще його не бачив. І дорослі про нього говорять, і малі, а яке воно – не уявляє собі хлопець. Кажуть, що синє-синє і солоне-солоне. Мабуть, від солі?

Одного разу наносив Юрко у корито води, взяв у комірчині пачку солі, та й ну солити. Висипав усю пачку, паличкою розколотив, а вода не посиніла.

– Що це ти, сину, надумав собі, що всю пачку солі висипав у корито. Схаменися, дитино!

– Це я, мамо, море роблю. Щоб солоне і синє було.

– Хіба ж море у кориті буває? Воно велике-велике, безкрає… Ось поїде влітку ваш дитсадок до моря, то й побачиш. Щоб ти мені більше не переводив сіль. Чуєш?

Юрко мовчить, бо йому соромно перед матір’ю. Хоч би нікому не казала.

А на початку липня увесь садочок захвилювався. Готувалися до поїздки, складали речі та іграшки, купували м’ячі та надувні круги.

Коли поспішали з рюкзаками до великого червоного автобуса, то всі побачили, що Юрко і відерце прихопив з собою.

– Для чого відерце? – перепитує кожен. – Невже там не буде з чого воду пити?

– Залиш його!

А Юрко мовчки усміхається. Він обов’язково привезе море у відеречку додому.

Цілий місяць відпочивали діти біля моря. Ранками воно було тихе і спокійне, тільки пісок від хвилі шелестів на березі. А в обід море мліло під гарячим промінням сонця.

Добре було гратися на пісочку, та ще краще купатися.

А бувало море і сердитим.

Величезні хвилі накочувались на берег, і тоді вихователька не пускала дітей близько до води. Юрко дивився, як буруняться хвилі, як величезні вали із страшенною силою розбиваються об берег.

Він у такі хвилини думав, що не можна море перенести у відеречку додому. Воно велике і, як казала мама, безкрає. Воно могутнє і красиве, а в шторми грізне і сердите.

Та море стишувалось, і діти знову плескали долоньками по воді, відчуваючи його лагідність і ласку.

То було незабутнє літо, коли Юрко вперше побачив море.

       Джерело: Мелещенко В. М. Мій малюнок / В. Мелещенко // Мій малюнок : вірші, акровірші, загадки, оповідання, пісні : для дошк. і мол. шк. віку / В. Мелещенко ; худож. В. Куценко. — Київ ; Херсон : Просвіта, 2008. — С. 51.