Національна бібліотека України для дітей
     
Віртуальна довідка1
Наша адреса:
03190, Київ, вул. Януша Корчака, 60
 
Написать письмо
 
 
 
   
Пошук по сайту  
 
Skip Navigation Links.
Про бібліотеку
Загальна інформація
Режим роботи
Контакти
Структура
"Вікно в Америку"
ЗМІ про бібліотеку
Спонсори
Благодійний фонд розвитку
Державні закупівлі
Вакансії
Послуги та сервіси
Новини
Замовлення екскурсій
Бібліотечні події
Онлайн-проєкти
Читацькі об'єднання
Психологічна служба
Віртуальна довідка
Версія для слабозорих
Електронні ресурси
Електронний каталог
Електронна бібліотека
Видання бібліотек для дітей
Віртуальні книжкові виставки
Інтерактивні ресурси
Ключ
Почитайко
Т.Г. Шевченко для дітей
Бібліотека у форматі Д°
Музей книги
Творчість дітей
Пам'ятні літературні дати
Вибрані Інтернет-ресурси
Для дітей
Для дорослих
Дитячі бібліотеки в Інтернет
Це важливо знати
Читання - справа сімейна
ІнфоТека для дітей
ІнфоТека для дорослих
Інтернет-безпека для дітей
Інтернет-безпека для батьків
На допомогу бібліотекареві
Професійні новини
Бібліотеки України для дітей
Мережа бібліотек України для дітей
Національна секція IBBY
Асоціація дитячих бібліотекарів
Сторінка методиста
Проєкт "КОРДБА"
Інформаційна культура користувачів
Бібліотека + IT
Нові книги України
Книги обмінного фонду

Все в житті починається з дитинства


   Відділ обслуговування дошкільників, учнів 1-4 класів та організаторів дитячого читання - це той відділ, в якому дитина вперше зустрічається з бібліотекою і вперше пізнає себе як читача бібліотеки. Саме ця зустріч визначає подальше ставлення дитини до бібліотеки взагалі і читання зокрема.    Від інших відділів, що займаються обслуговуванням дітей книгою в бібліотеці, цей відділ відрізняється тим, що має у своїй структурі, крім традиційних абонементу і читального залу, кімнату казок.
Незвичайний і читацький склад відділу: тут обслуговуються діти, починаючи з дошкільного віку і до 10-11 років, а також їхні батьки, вихователі та всі ті, хто працює з дитячою книгою.    У відділі панує затишна комфортна обстановка, наближена до домашньої: невеличкі стелажі, зручні столики та стільці, м'які меблі, килими, світильники, які нагадують кульбаби, м'які іграшки, живі квіти. До послуг маленьких читачів - телевізор, відеомагнітофон. Діти тут не лише читають книжки, а й відпочивають, спілкуючись один з одним, з бібліотекарем, письменником, художником, видавцем тощо.
   На абонементі представлено більше 18 тис. різних за темами і жанрами видань. Вільний доступ до книжок створює всі умови для самостійного пошуку книги маленьким читачем. Багато цікавого інформаційного матеріалу містять яскраво оформлені книжкові виставки. Біля кожної з них дитина обов'язково затримується, тому що на багатьох виставках бібліотекарі пропонують різноманітні запитання, відповіді на які діти можуть дати лише тоді, коли пройдуться лабіринтами знань, розгадають ребуси, головоломки, кросворди.
   У читальному залі представлено кращі твори дитячої світової літератури, у яких постійно живуть відомі і улюблені багатьма поколіннями читачів герої дитячих книг: Барвінок та Котигорошко, Буратіно і Карлсон, Попелюшка і Нільсон. А скільки тут цікавих за змістом кольорових журналів: "Стежка", "Барвінок", "Малятко", "Професор Крейд", "Пізнайко", "Дзвіночок", "Куля", "Яблунька".
   Частими гостями читачів стають ті, хто пише, малює, видає для них чудові видання. Для різних вікових груп у відділі проводяться бесіди, огляди, вікторини, ведуться заняття читацьких об'єднань за інтересами.
   Завжди затишно і тихо у читальному залі. Така атмосфера надихає маленьких "митців" слова висловлювати свої думки, фантазії у власних літературних творах: віршах, казках, оповіданнях, гуморесках. Кращі твори конкурсантів друкують в газетах, журналах, читають по місцевому радіо, виставляють на виставках творчих робіт для ознайомлення з ними ровесників і батьків читачів, усіх відвідувачів бібліотеки.
   Завжди раді дітям у „Казковій світлиці”, тобто в Кімнаті казок, яка постійно запрошує малят до себе на зустрічі з народною чи авторською казкою.
   Часто діти самі стають акторами, представляючи героїв багатьох казок з допомогою пальчикових ляльок, виготовлених тут же, у читальному залі дітьми разом з бібліотекарями.
   А хто хоче подивитись цікавий фільм чи відеофільм, дізнатися про те, як вони створюються, обговорити, переглянути телевізійну дитячу передачу, можуть завітати до чарівної кімнати казок, що, як казковий палац, стоїть в центрі читального залу. Вільно розмістившись на м'яких подушечках, кожен читач може добре відпочити після напруженого шкільного дня, отримати творчу насолоду, яка залишиться в дитячій пам'яті на все життя.

Читач - головна людина у нашому відділі, тому що він існує для нього і заради нього, і ми дуже щасливі, що нашим читачам добре у нас!

 

Для редагування, видалення інформаціі про дитину з сайту або повідомлення про нелегальний контент Ви можете звернутися за адресою: library@chl.kiev.ua

 
 
Останнє оновлення: 7/7/2022
© 1999-2010р. Національна бібліотека України для дітей