Національна бібліотека України для дітей
     
Віртуальна довідка1
Наша адреса:
03190, Київ, вул. Януша Корчака, 60
 
Написать письмо
 
 
 
   
Пошук по сайту  
 
Пропустить Навигационные Ссылки.
Про бібліотеку
Послуги та сервіси
Електронні ресурси
Вибрані Інтернет-ресурси
Це важливо знати
На допомогу бібліотекареві



Фенікс зі світу музичних інструментів

        А ми перегортаємо нову сторінку живого музичного журналу!

       У різних країнах існують перекази про птаха Фенікса. Фенікс — особлива істота: коли він помирає, то згорає дотла. А потім народжується заново з власного попелу.

       І наша остання історія дуже нагадувала історію про незвичайного птаха. Цього разу до нас завітала… домра, якій довелося відродитися з попелу зовсім не в переносному сенсі, а цілком у прямому.

       Здавна, будучи інструментом скоморохів (народних мандрівних артистів), домра супроводжувала їхні пісні, танці, театралізації. Але у 1648 році був виданий царський указ, в якому було сказано знищити усі інструменти, а скоморохів стратити. Указ був приведений у дію: домри зібрали у п’ять величезних возів, вивезли далеко за межі міста і підпалили. За свідченнями очевидців полум’я було настільки сильним, що не згасало кілька днів.

       Після цієї події про домру на кілька століть забули. Проте у ХІХ сторіччі у своєму маєтку музикант Василь Андрєєв знайшов старовинний інструмент. Андрєєв відніс інструмент до відомого майстра і на основі знайденого розробили новий, який назвали «домрою».

       Сьогодні на домрі вчаться грати не лише в музичних школах, але й у вищих навчальних закладах. А відносна простота в опануванні та м’який, негучний, звук, що не заважатиме сусідам під час домашніх занять, робить цей інструмент одним із найпопулярніших серед музикантів-початківців.

       Висловлюємо щиру вдячність за можливість познайомитися з інструментом учням та викладачу домри Київської дитячої музичної школи № 11 Вікторії Кацман. Наші читачі мали можливість побачити та послухати інструмент наживо, а справжньою родзинкою заходу став фінальний виступ ансамблю юних домристів.

       Гортайте сторінки «Му(р)зілки» разом із нами, адже виховувати слухачів так само важливо, як і виконавців.

       До нових творчих зустрічей!

 

Для редагування, видалення інформаціі про дитину з сайту або повідомлення про нелегальний контент Ви можете звернутися за адресою: library@chl.kiev.ua

 
Останнє оновлення: 07.12.2024
© 1999-2010р. Національна бібліотека України для дітей