Національна бібліотека України для дітей
     
Віртуальна довідка1
Наша адреса:
03190, Київ, вул. Януша Корчака, 60
 
Написать письмо
 
 
 
   
Пошук по сайту  
 
Пропустить Навигационные Ссылки.
Про бібліотеку
Послуги та сервіси
Електронні ресурси
Вибрані інтернет-ресурси
Це важливо знати
На допомогу бібліотекареві

Слава тобі, переможець-солдат!

...І тоді підніметься піхота,
А з нею – я, її солдат,
Щоб, здолавши всі атаки й доти,
Вийти переможцем на парад...
І. Рядченко

Вони вмирали за Батьківщину. У смертному вирі фронтів. У партизанських нерівних сутичках з карателями. У катівнях гестапо. Ми не все знаємо про них. Ми не всіх ще назвали поіменно. А безіменних не повинно бути – так велить обов'язок синівського серця.

Сьогодні ми звертаємося до історії, щоб зачерпнути сил з джерел стійкості і нескореності. Щоб сказати батькам: горді вашим подвигом. Щоб сказати синам і онукам: пам'ятайте! Щоб сказати ровесникам: зробимо все, аби цього ніколи не повторилося. Про кожну краплю крові, про кожну сльозу, які пролиті нашим народом, мають знати нинішні й прийдешні покоління.

Минули десятиліття, вже виросли нові покоління, які знають про цю війну тільки з кінофільмів та шкільних підручників, а учасникам війни і дотепер сняться вогненні роки, крижані переправи, кровоточать їхні тілесні й душевні рани. Величезний життєвий досвід накопичили вони за своє тривале і нелегке життя. Їхня пам'ять містить неймовірну кількість найціннішої інформації про бачене і пережите. Ця інформація з часом може бути втрачена назавжди. І саме ми повинні донести її до майбутніх поколінь. Віддаймо ж належне рятівникам людства від чуми, що зветься фашизмом! Останнього солдата ще не поховано, останнього героя ще не названо...

На відзначення великих заслуг ветеранів війни, праці і військової служби у боротьбі за свободу і незалежність Батьківщини та з метою посилення соціального захисту ветеранів 2005 рік – рік 60-річчя Перемоги у Великій Вітчизняній війні – оголошено Роком ветеранів в Україні.

Безсмертя: Кн. пам'яті України, 1941-1945 / П. Панченко, С. Андрушко, О. Артьомов та ін.– К.: Кн. пам'яті України, 2000.– 872 с.: ілюстр.
Аналітико-документальний матеріал про вагомий внесок українського народу в перемогу над фашизмом. Це видання – данина незгасної пам'яті про тих, хто загинув на полях битв за честь, свободу і незалежність Батьківщини. На підставі поіменного обліку загиблих узагальнено дані про військові втрати України у роки Великої Вітчизняної війни.

Вартові героїзму і звитяги: До 60-річчя героїч. оборони Києва: Київ. укріпрайон (УР-1) / Авт. тексту Г. Ясєв.– К.: Кн. пам'яті України, 2001.– 111 с.: фотоілюстр.
Документальні спогади учасників бойових дій про героїчну оборону Києва.

Говорят живые и погибшие фронтовики, 1941-1945: Кн. воспоминаний фронтовиков / Под общ. ред. А. Кутузова.– К.: Київ. правда, 2002.– 447 с.

Книга скорботи України: Місто-герой Київ .– К.: Кн. пам'яті України, 2003.– 728 с.: фотоілюстр.
У книзі йдеться про втрати цивільних громадян столиці в період тимчасової окупації міста фашистськими загарбниками та про киян, загиблих у фашистській неволі.

Пам'ять заради майбутнього: З історії десятирічної діяльності Укр. спілки в'язнів-жертв нацизму та спогади.– К.: ВІПОЛ, 2001.– 563 с.: фотоілюстр.
Біографічні нариси та спогади учасників Великої Вітчизняної війни, їх вірші, присвячені воєнним подіям.

Переможці: Спогади інвалідів Великої Вітчизняної війни / Упоряд. С. Батрак.– К.: Молодь, 2001.– 239 с.: фотогр.

Подвиг на віки: Місто-герой Київ: Кн. пам'яті України. 1941-1945.– К.: Кн. пам'яті України, 2000.– 909 с.: фотогр.
Книгу присвячено захисникам столиці України.

Попередня Наступна

 

Для редагування, видалення інформаціі про дитину з сайту або повідомлення про нелегальний контент Ви можете звернутися за адресою: library@chl.kiev.ua

 
Останнє оновлення: 02.06.2025
© 1999-2010р. Національна бібліотека України для дітей