Наші ювіляри
Тетяна Данилевич

Та, що веде за собою
Таке визначення комусь може здатись претензійним, але на наш погляд, саме Радченко Ельвіра Севастьянівна перша в нашій бібліотеці серед рівних по привабливості та яскравості особистості, кількості блискуче здійснених інновацій. Наділена від природи якостями лідера вона - ініціативна, здатна бачити перспективу і залучати та об'єднати різнохарактерних людей для спільної справи. Це рідкий випадок, коли першість не потрібно доводити. Найголовніші враження від спілкування з Ельвірою Севастьянівною - живий інтерес до співрозмовника, щире прагнення знайти найкраще вирішення будь-якого питання і, головне, молодий вогник в очах.
Видно, долею було призначено Ельвірі Севастьянівні стати бібліотекарем. Після закінчення школи вона почала свою діяльність у Полянській районній бібліотеці для дітей (Хмельницька область). Закінчила педагогічний інститут, збираючись стати викладачем іноземної мови, але пішла працювати до бібліотеки, і це стало її справжніим покликанням. Ось уже 34 роки Житомирська обласна бібліотека для дітей, де вона очолює відділ обслуговування дошкільників та учнів 1-4 кл., залишається єдиним місцем її роботи.
Ельвіра Севастьянівна - творча людина, яка змогла поєднати у своїй діяльності все те, чим так щедро наділила її природа: поетичний дар і мистецтво спілкування, художній дар і схильність до режисерського мистецтва.
Вболіваючи за духовний стан підростаючого покоління, особливу увагу приділяє роботі з обдарованими дітьми та розвитку творчої особистості читачів-дітей. За її ініціативи у 1989 році було організовано клуб "Друзі природи", про роботу якого розповів художньо-пізнавальний фільм "Президент природи", знятий любительською кіностудією "Полісся", була розроблена велика творча програма по роботі з обдарованими дітьми у мистецькому центрі "Дивокрай". Зараз під її керівництвом діє творче об'єднання "Родинна світлиця", яке у 2002 році відмітило своє 10-ліття.
Про Ельвіру Севастьянівну можна сказати, що вона народжена бути творчою та оригінальною. Завдяки їй у бібліотеці проходить багато цікавих літературно-музичних вечорів, творчих зустрічей, вернісажів, презентацій тощо.
Відомо, що роки не мають влади Над тим, у кого творчістю наповнене життя, Хто завжди лине думкою у майбуття І в зрілі шістдесят знайде в житті принади. Хай дата ця залишиться у пам'яті її Як радісна подія, Душа, як і раніше, молодою зостається, Хай на життєвому шляху їй все вдається. |
Вона і сьогодні, у свій ювілей, як завжди залишається генератором нових ідей, а спілкування з нею дає заряд бадьорості та оптимізму і колегам, і нашим любим читачам-дітям.