Національна бібліотека України для дітей
     
Віртуальна довідка1
Наша адреса:
03190, Київ, вул. Януша Корчака, 60
 
Написать письмо
 
 
 
   
Пошук по сайту  
 
Skip Navigation Links.
Про бібліотеку
Загальна інформація
Режим роботи
Контакти
"Вікно в Америку"
ЗМІ про бібліотеку
Спонсори
Благодійний фонд розвитку
Державні закупівлі
Вакансії
Послуги та сервіси
Новини
Замовлення екскурсій
Бібліотечні події
Онлайн-проєкти
Читацькі об'єднання
Психологічна служба
Віртуальна довідка
Версія для слабозорих
Електронні ресурси
Електронний каталог
Електронна бібліотека
Видання бібліотек для дітей
Віртуальні книжкові виставки
Інтерактивні ресурси
Ключ
Почитайко
Т.Г. Шевченко для дітей
Бібліотека у форматі Д°
Музей книги
Творчість дітей
Пам'ятні літературні дати
Вибрані Інтернет-ресурси
Для дітей
Для дорослих
Дитячі бібліотеки в Інтернет
Це важливо знати
Читання - справа сімейна
ІнфоТека для дітей
ІнфоТека для дорослих
Інтернет-безпека для дітей
Інтернет-безпека для батьків
На допомогу бібліотекареві
Професійні новини
Бібліотеки України для дітей
Мережа бібліотек України для дітей
Національна секція IBBY
Асоціація дитячих бібліотекарів
Сторінка методиста
Проєкт "КОРДБА"
Інформаційна культура користувачів
Бібліотека + IT
Нові книги України
Книги обмінного фонду
Чернівецька область

Олена Заїчкова,
директор Чернівецької ОДБ

Конкурс на краще виконання віршів М.Г. Івасюка як форма роботи
бібліотеки з формування духовності читачів-дітей

Той, хто хоч раз у житті співав «Червону руту», назавжди запам’ятав відчуття радості, яке охоплює душу від правдивих і щирих слів. Вона з’явилася у 1970–1971 рр. Завдяки їй світ дізнався, яка чудова країна є в Європі, якою прекрасною мовою там співають про кохання. Для українців, розкиданих по всьому світу, «Рута» стала джерелом наснаги і віри в світле майбутнє рідної землі. Автор, буковинець Володимир Івасюк, написав цю диво-пісню, коли йому було всього 21 рік. Він плідно працював, створював нові шедеври, які виводили нашу пісенну творчість на нові простори світу. Та тільки-но йому виповнилося 30 років — вбили, і довгі роки замовчували правду про його життя і творчість. Навіть більше. Було накладено табу на виконання його пісень. Проте вони жили і житимуть в народі і сьогодні. А від цих трагічних днів, місяців, років залишилися нам на спомин вірші Михайла Григоровича Івасюка — батька Володимира. Вічний біль і безмежне горе вилилися в строфи про Сина і про Час. І народилася збірка «Елегії для сина». На схилі віку письменник М. Івасюк опублікував в журналі «Жовтень» (1988 р., № 9–10) повість-зойк, повість-реквієм, повість-біографію «Монолог перед обличчям сина», пронизану щемливою батьківською любов’ю.

У 2002 році Чернівецька обласна бібліотека для дітей і Чернівецький меморіальний музей Володимира Івасюка, очолюваний на той час Парасковією Нечаєвою, на честь 85-річчя від дня народження М.Г. Івасюка вперше провели конкурс на краще читання його віршів зі збірки «Елегії для сина». Як відомо, проводяться конкурси молодих виконавців «Червона рута», молодих композиторів-аматорів «Мандрівний музика». І ось тепер — конкурс бібліотечний. У журі запрошено письменників, журналістів, акторів театрів, бібліотекарів, музейних працівників, музикантів. Мета конкурсу — ознайомлення з творчістю В. Івасюка, формування у читачів літературних смаків та творчих здібностей. Усі учасники конкурсу одержують книги місцевих авторів, переможці — нагороджуються грамотами та книгами класиків української літератури. Як показує досвід, наші читачі радо беруть участь у конкурсі (у першому — 16, у четвертому вже 42 конкурсанти). Якщо спочатку діти читали тільки твори М. Івасюка зі збірки «Елегії для сина», то на третьому і четвертому конкурсах уже з’явилися і авторські роботи про свої враження від читання цих творів, інсценування творів, музичний супровід читання, адже відомо, що улюбленим інструментом Володі була скрипка. У бібліотеці діє постійна фотовиставка «Із сімейного альбому: батько і син Івасюки». У краєзнавчому куточку читачі знайомляться з творами М.Г. Івасюка, газетно-журнальними матеріалами про життя і творчість батька і сина Івасюків. У клубі «Буковинчики» проходять зустрічі з людьми, які добре знали сім’ю, з сестрою Оксаною, яка, як і батько, викладає українську філологію в ЧДУ, з журналістами.

Іван Миколайчук, Володимир Івасюк, Назарій Яремчик … Три співаки — Іван, Володя і Назар у буковинській, українській та й світовій культурі навічно благословенні.

Бібліотечні працівники всіма доступними формами і методами пропаганди намагаються пробудити і підтримати інтерес до культурного надбання в палких дитячих серцях. Адже з конкурсантами приходять їх уболівальники, учителі, батьки, бібліотекарі, а хід конкурсу висвітлюється в місцевій пресі і по телебаченню. Книжка М. Івасюка «Елегії для сина» витримала вже два видання, на неї — постійний попит у бібліотеках і книгарнях. Сподіваємось, що діти від спілкування з творами Івасюків стануть добрішими, милосерднішими, будуть любити свою родину і Батьківщину.

Конкурс став уже обласним, сподіваємось, стане і всеукраїнським, і ми впевнені, що робимо потрібну справу.

 

Для редагування, видалення інформаціі про дитину з сайту або повідомлення про нелегальний контент Ви можете звернутися за адресою: library@chl.kiev.ua

 
Останнє оновлення: 12/6/2024
© 1999-2010р. Національна бібліотека України для дітей