Національна бібліотека України для дітей
     
Віртуальна довідка1
Наша адреса:
03190, Київ, вул. Януша Корчака, 60
 
Написать письмо
 
 
 
   
Пошук по сайту  
 
Skip Navigation Links.
Про бібліотеку
Загальна інформація
Режим роботи
Контакти
Структура
"Вікно в Америку"
ЗМІ про бібліотеку
Спонсори
Благодійний фонд розвитку
Державні закупівлі
Вакансії
Послуги та сервіси
Новини
Замовлення екскурсій
Бібліотечні події
Онлайн-проєкти
Читацькі об'єднання
Психологічна служба
Віртуальна довідка
Версія для слабозорих
Електронні ресурси
Електронний каталог
Електронна бібліотека
Видання бібліотек для дітей
Віртуальні книжкові виставки
Інтерактивні ресурси
Ключ
Почитайко
Т.Г. Шевченко для дітей
Бібліотека у форматі Д°
Музей книги
Творчість дітей
Пам'ятні літературні дати
Вибрані Інтернет-ресурси
Для дітей
Для дорослих
Дитячі бібліотеки в Інтернет
Це важливо знати
Читання - справа сімейна
ІнфоТека для дітей
ІнфоТека для дорослих
Інтернет-безпека для дітей
Інтернет-безпека для батьків
На допомогу бібліотекареві
Професійні новини
Бібліотеки України для дітей
Мережа бібліотек України для дітей
Національна секція IBBY
Асоціація дитячих бібліотекарів
Сторінка методиста
Проєкт "КОРДБА"
Інформаційна культура користувачів
Бібліотека + IT
Нові книги України
Книги обмінного фондуПрохіра Руда
заступник директора Чернівецької обласної бібліотеки для дітей

Бібліотека і телебачення — партнери в організації читання юних громадян

Найважливішим напрямом роботи дитячих бібліотеки сьогодні є залучення дитини до систематичного читання, прагнення дати їй шанс стати читачем, саме читачем, а не споживачем або користувачем інформації. За висновками вчених, чим більше кроків дитина робить, користуючись тільки інформаційними технологіями, тим удвічі швидше втрачає навички роботи з книгою. Ще В.О. Сухомлинський говорив: «Книжка була і буде найтоншим і найсильнішим засобом впливу на душу дитини». Бібліотека ж сьогодні має стати центром читання, інформації і цікавого дозвілля.

Результати сучасних досліджень свідчать про те, що 9 з 10 сімей не передплачують періодику; в кожній п'ятій сім'ї немає домашньої бібліотеки; значна кількість дітей віддає перевагу відеорозвагам, прослуховуванню сучасної музики і просто байдикуванню.

Влучним і актуальним є вислів Джона Ґолсуорсі: «Хто не дбає про своє майбутнє — той і не буде його мати». Для того, щоб Україна мала майбутнє, ми з вами плекаємо у дитячих бібліотеках творчу, духовну, гармонійно розвинену особистість, яка б забезпечила розквіт нашої держави. Пригадуєте знамените: «Не буде кіно, театрів, радіо, книжок ... буде суцільне телебачення ...»? І щоб цього не сталося, щоб юне покоління не було тільки «кіберпросторовим», щоб «трудилася душа» юних читайликів, а книга стала одним з найкращих друзів та порадників, об'єднали свої зусилля Чернівецька обласна бібліотека для дітей з обласною телерадіокомпанією «Буковина». Найбільш активно співпрацюємо з керівником редакції для дітей та підлітків В.В. Бондарем — фахівцем екстра-класу, людиною творчою і обдарованою.
Сьогодні телебачення охоплює увесь простір Буковини і не використати його можливості для пропаганди читання було б нерозумно. Діти в найвіддаленіших гірських районах, маленьких хутірцях, великих селах і містах однаково полюбляють спілкування з однолітками, з радістю діляться враженнями від прочитаного, демонструють свої знання і таланти.

Стало традицією, що кожний захід, який проводиться в стінах бібліотек Буковини, знаходить місце в мережі мовлення, висвітлюється в інформаційних програмах телебачення «Буковина», «Чернівці», «5 канал», «ТВА». Крім того, бібліотечні працівники беруть участь у телевізійних «круглих столах», нарадах, зустрічах з творчими людьми, надають інформацію та консультації щодо стану дитячого читання в області.

Як підказує досвід, тільки цілеспрямована і планомірна робота дає очікувані результати. Так виникла ідея спільної програми з пропаганди книжки і читання для дітей Буковини. Двічі на місяць у четвер (з повтором у неділю) у передачі «Цікаві хвилинки» юні буковинці радо зустрічаються на телеканалах із учасниками учнівської конференції «Слово стало тілом і оселилося між нами, повне благодаті і істини ...». В одній з таких передач презентувалися учнівські роботи за творчістю письменників–земляків І. Вільде, М. Івасюка, М. Ткача, відбулася зустріч з дитячим письменником–казкарем В. Мельником. Побували глядачі і на «іменинах» книг В. Кукульняка, Г. Шевченка, відвідали «Свято буковинської книги», на якому видавництва Чернівців передали в дар читачам ОБД більше 300 книг, а письменники краю розповіли про свою творчість.

Ось уже скоро рік, як у студії телебачення поселилися дві подружки: Сіренька та Біленька мишеняти. Вони разом зі своєю телепередачею приходять в гості туди, де є дітлахи: в садочки, школи, бібліотеки, стають учасниками захоплюючих подій. Біленька мишка любить дивитися кінофільми, ходити в театр, танцювати, співати та ділитися своїми враженнями від почутого і побаченого. А Сіренька любить читати книжки, бо впевнена, що у них можна знайти відповіді на майже всі цікаві запитання і що дитячий бібліотекар — це людина, яка знає все-все-все про все. Разом з мишенятами молодші читачі віртуально ознайомилися зі сторінками «Червоної книги», взяли участь у програмах: «Класний абонемент», «Моя мама всіх миліша», «Барвінку» — 80», «Моя бібліотека».

У жовтні 2008 року славне місто Чернівці святкуватиме солідний ювілей — 600 років. Книжкові панорами, листи у майбутнє, до жителів 700-річних Чернівців, краєзнавчі розвідки, творчість юних про рідне місто в бібліотеці і на екрані — це невеликий перелік того, що збираються втілити в життя у творчому тандемі бібліотека і телебачення.

 

Для редагування, видалення інформаціі про дитину з сайту або повідомлення про нелегальний контент Ви можете звернутися за адресою: library@chl.kiev.ua

 
Останнє оновлення: 11/12/2023
© 1999-2010р. Національна бібліотека України для дітей