Національна бібліотека України для дітей
     
Віртуальна довідка1
Наша адреса:
03190, Київ, вул. Януша Корчака, 60
 
Написать письмо
 
 
 
   
Пошук по сайту  
 
Skip Navigation Links.
Про бібліотеку
Загальна інформація
Режим роботи
Контакти
Структура
"Вікно в Америку"
ЗМІ про бібліотеку
Спонсори
Благодійний фонд розвитку
Державні закупівлі
Вакансії
Послуги та сервіси
Новини
Замовлення екскурсій
Бібліотечні події
Онлайн-проєкти
Читацькі об'єднання
Психологічна служба
Віртуальна довідка
Версія для слабозорих
Електронні ресурси
Електронний каталог
Електронна бібліотека
Видання бібліотек для дітей
Віртуальні книжкові виставки
Інтерактивні ресурси
Ключ
Почитайко
Т.Г. Шевченко для дітей
Бібліотека у форматі Д°
Музей книги
Творчість дітей
Пам'ятні літературні дати
Вибрані Інтернет-ресурси
Для дітей
Для дорослих
Дитячі бібліотеки в Інтернет
Це важливо знати
Читання - справа сімейна
ІнфоТека для дітей
ІнфоТека для дорослих
Інтернет-безпека для дітей
Інтернет-безпека для батьків
На допомогу бібліотекареві
Професійні новини
Бібліотеки України для дітей
Мережа бібліотек України для дітей
Національна секція IBBY
Асоціація дитячих бібліотекарів
Сторінка методиста
Проєкт "КОРДБА"
Інформаційна культура користувачів
Бібліотека + IT
Нові книги України
Книги обмінного фонду

Бібліотекарі усіх країн, єднайтеся!

12 вересня провідний бібліотекар відділу обслуговування 5-9 класів нашої книгозбірні поділилася з колегами досвідом навчання в Міжнародній академії молодих бібліотекарів (International Young Librarians Academy). Ця Академія була створена за ініціативи програми «Бібліоміст-Україна» та фінансувалася Фундацією Білла та Мелінди Гейтс. Навчання в Академії – це можливість молодим бібліотекарям з активною професійною позицією підвищити свій рівень знань та обмінятися досвідом напрацювань на міжнародному рівні. Міжнародна академія молодих бібліотекарів не вичерпалася чотириденним тренінгом: всі 45 учасників розділилися на ініціативні групи, які мають протягом півріччя реалізувати інноваційні бібліотечні проекти. Теми проектів народилися під час професійного спілкування на заняттях. Шість груп, шість сучасних проектів:

    - Бібліотекарі на велосипедах (The Cycling Librarians);
    - Обмін досвідом з адвокації для збільшення заробітної плати бібліотекаря (Sharing advocacy experiences and practices to increase salaries);
    - Обмін досвідом з організації бібліотечних сервісів (Share the top 3 services that my library offers);
    - Бібліотечно-інформаційні навчання (LIS Studies);
    - Бібліотечний КаучСерфінґ (Library Couch Surfing);
    - Створення Маніфесту (Manifesto).

Молодий бібліотекар нашої бібліотеки – Ольга Дубова - стала модератором створення «Маніфесту молодих бібліотекарів» в інтернаціональній команді, до якої увійшли колеги з Колумбії, Латвії, України, Молдови та Литви. Загалом, в Академії було зроблено акцент на таку важливу тему як відкритість бібліотек для користувачів, що означає не лише застосування новітніх технологій, але відкритість бібліотеки у значно ширшому розумінні: чи може користувач зорієнтуватись у бібліотечному просторі без допомоги бібліотекаря? чи залишать написи на книжкових виставках посмішку на обличчі відвідувача? чи буде комфортним і ненав’язливим перебування користувача у бібліотеці?

Міжнародне професійне спілкування в Академії довело, що молоді бібліотекарі усіх країн прагнуть відкритості бібліотек; окрім того, майже однаково розуміють її! Тож маємо надію, що мрії та ідеї молодих бібліотекарів знайдуть розуміння і підтримку в їхніх колективах. Адже: 1+1=8 – саме таку формулу практичного застосування Закону Синергії у бібліотеках вивів один з тренерів Академії, що означає «Бібліотекарі – об’єднуйтесь! Разом – ми сила!»

Для довідки: Міжнародна Академія Молодих Бібліотекарів працювала у місті Вентспілс (Латвія) 27-30 серпня 2012 року на базі двох бібліотек: Первентської бібліотеки та Головної бібліотеки м. Вентспілс. До Міжнародної Академії Молодих Бібліотекарів увійшли 42 учасники з України, Польщі, Литви, Латвії, Румунії, Молдови, Болгарії, В’єтнаму, Ботсвани, Колумбії. Критерії відбору учасників: вік до 35 років, знання англійської мови (всі майстер-класи та спілкування учасників проходили англійською мовою), активність у професії, бажання поділитись напрацюваннями з колегами та запровадження нових ідей, проектів у власних бібліотеках впродовж півріччя після закінчення тренінгу. Основні теми тренінгів: сервіси сучасної бібліотеки, адвокація, фандрейзинг, створення ефективної презентації, залучення медіа для реклами бібліотек у своїй громаді. Тренерами Академії були представники різних країн - США, Латвії, Молдови, Румунії, Польщі, України.

 

Для редагування, видалення інформаціі про дитину з сайту або повідомлення про нелегальний контент Ви можете звернутися за адресою: library@chl.kiev.ua

 
Останнє оновлення: 12/9/2023
© 1999-2010р. Національна бібліотека України для дітей