Національна бібліотека України для дітей
     
Віртуальна довідка1
Наша адреса:
03190, Київ, вул. Януша Корчака, 60
 
Написать письмо
 
 
 
   
Пошук по сайту  
 
Skip Navigation Links.
Про бібліотеку
Загальна інформація
Режим роботи
Контакти
Структура
"Вікно в Америку"
ЗМІ про бібліотеку
Спонсори
Благодійний фонд розвитку
Державні закупівлі
Вакансії
Послуги та сервіси
Новини
Замовлення екскурсій
Бібліотечні події
Онлайн-проєкти
Читацькі об'єднання
Психологічна служба
Віртуальна довідка
Версія для слабозорих
Електронні ресурси
Електронний каталог
Електронна бібліотека
Видання бібліотек для дітей
Віртуальні книжкові виставки
Інтерактивні ресурси
Ключ
Почитайко
Т.Г. Шевченко для дітей
Бібліотека у форматі Д°
Музей книги
Творчість дітей
Пам'ятні літературні дати
Вибрані Інтернет-ресурси
Для дітей
Для дорослих
Дитячі бібліотеки в Інтернет
Це важливо знати
Читання - справа сімейна
ІнфоТека для дітей
ІнфоТека для дорослих
Інтернет-безпека для дітей
Інтернет-безпека для батьків
На допомогу бібліотекареві
Професійні новини
Бібліотеки України для дітей
Мережа бібліотек України для дітей
Національна секція IBBY
Асоціація дитячих бібліотекарів
Сторінка методиста
Проєкт "КОРДБА"
Інформаційна культура користувачів
Бібліотека + IT
Нові книги України
Книги обмінного фонду

Колосок, ціною в життя

           Четверта субота листопада в Україні визнана Днем пам’яті жертв голодоморів. На нелегку долю нашої країни їх припало аж три: 1921-1923, 1932-1933 і 1946-1947 років. Ці страшні роки забрали життя мільйонів українців та назавжди закарбували у пам’яті народу біль і страждання тих, хто пережив голодомор.

           Голодомор – не історична минувшина, а глибока демографічна і духовна рана, яка нестерпним болем пронизує пам’ять його очевидців та жертв. Він заподіяний насильницькою масовою колективізацією, сталінською політикою розкуркулення, горезвісними хлібозаготівлями, «чорними дошками» і «червоним терором». Українців позбавляли Батьківщини, мови, винищували родовід, обкрадали духовно, морили голодом, вбивали і примушували мовчати.

           Попри те, що дії представників сталінської влади, що спричинили смерть людей голодом, кваліфікувалися як вбивство, причини цього масового злочину ніколи в СРСР не розслідувалися, тож ніхто з можновладців, причетних до злочину, не поніс покарання. Упродовж десятиліть масове вбивство людей штучним голодом не лише навмисно замовчувалося радянською владою, але й взагалі заборонялося про нього будь-де згадувати.

           Офіційне вшанування пам’яті жертв Голодомору, у тому числі визнання його геноцидом українського народу, розпочалося з ініціативи української діаспори у США та Канаді. З 1983 року в столиці канадської провінції Альберта – місті Едмонтоні – у мерії щорічно проводиться відзначення річниці Голодомору. На офіційній частині заходу традиційно присутні мер міста й керівники провінції. Біля входу до мерії встановлений перший у світі пам’ятний знак на вшанування річниці Голодомору «Розірване кільце життя».

           У 1988 році Конгрес США, а в 1989 – і Міжнародна комісія юристів офіційно визнали голодомор 1932-1933 років актом геноциду проти української нації.

           Про Голодомор написано не одну книгу, знято низку фільмів в Україні та поза її межами. Наукова, науково-популярна, художня література та публіцистика налічує понад 20 тисяч книг, брошур, статей, збірників документів, спогадів. Пропонуємо вам переглянути презентацію художніх творів на тему Голодомору, які представлені в Національній бібліотеці України для дітей.

 

Для редагування, видалення інформаціі про дитину з сайту або повідомлення про нелегальний контент Ви можете звернутися за адресою: library@chl.kiev.ua

 
Останнє оновлення: 10/3/2023
© 1999-2010р. Національна бібліотека України для дітей