Національна бібліотека України для дітей
     
Віртуальна довідка1
Наша адреса:
03190, Київ, вул. Януша Корчака, 60
 
Написать письмо
 
 
 
   
Пошук по сайту  
 
Skip Navigation Links.
Про бібліотеку
Загальна інформація
Режим роботи
Контакти
"Вікно в Америку"
ЗМІ про бібліотеку
Спонсори
Благодійний фонд розвитку
Державні закупівлі
Вакансії
Послуги та сервіси
Новини
Замовлення екскурсій
Бібліотечні події
Онлайн-проєкти
Читацькі об'єднання
Психологічна служба
Віртуальна довідка
Версія для слабозорих
Електронні ресурси
Електронний каталог
Електронна бібліотека
Видання бібліотек для дітей
Віртуальні книжкові виставки
Інтерактивні ресурси
Ключ
Почитайко
Т.Г. Шевченко для дітей
Бібліотека у форматі Д°
Музей книги
Творчість дітей
Пам'ятні літературні дати
Вибрані Інтернет-ресурси
Для дітей
Для дорослих
Дитячі бібліотеки в Інтернет
Це важливо знати
Читання - справа сімейна
ІнфоТека для дітей
ІнфоТека для дорослих
Інтернет-безпека для дітей
Інтернет-безпека для батьків
На допомогу бібліотекареві
Професійні новини
Бібліотеки України для дітей
Мережа бібліотек України для дітей
Національна секція IBBY
Асоціація дитячих бібліотекарів
Сторінка методиста
Проєкт "КОРДБА"
Інформаційна культура користувачів
Бібліотека + IT
Нові книги України
Книги обмінного фонду

Форум партнерів «Бібліотека. Влада. Громада»

           23 грудня Національна бібліотека України для дітей гостинно відчинила двері для учасників Форуму партнерів «Бібліотека. Влада. Громада», під час якого вітали та нагороджували лауреатів Почесного списку Міжнародної ради з дитячої та юнацької книги IBBY, переможців Всеукраїнського огляду-конкурсу обласних бібліотек для дітей, презентували оновлені бібліотечні простори.

           На урочистості до нас завітали: заступник Міністра культури та інформаційної політики України Лариса Петасюк, директор Департаменту моніторингу соціальних прав Секретаріату Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини Світлана Глущенко, Народний депутат України IV—VIII скликань, Засновник Фонду Миколи Томенка «Рідна країна» Микола Томенко, начальник Управління організаційної діяльності Державної екологічної інспекції України Олександр Федоренко, президент Благодійної організації «Українська асоціація видавців та книгорозповсюджувачів» Олександр Афонін, Генеральний директор видавництва «РАНОК» Віктор Круглов, директор ТОВ «КБТ «Альфа» Наталія Гуріна, директор видавництва «Авіаз» Віктор Зеленський, інвент-менеджерка Видавництва Старого Лева Саломе Енгибарян, Голова Правління Українського молодіжного аерокосмічного об’єднання «Сузір’я» Олег Петров, заступник директора Державного підприємства України «Міжнародний дитячий центр «Артек» Сергій Коник, письменник Сашко Дерманський, художник-ілюстратор Владислав Єрко, директори обласних бібліотек для дітей та бібліотекарі з усієї України.

           Завдяки діяльності Національної секції Міжнародної ради з дитячої та юнацької книги імена творців сучасної української дитячої книги зазвучали скрізь, а їхні видання мандрують відомими книжковими виставками світу, представлені у найпрестижніших дитячих бібліотеках планети, гідно презентують найкращі українські книжки міжнародній аудиторії.

           Під час свята були відзначені та нагороджені:

           – Лауреати Почесного списку ІВВY – 2020:
           Олександр Дерманський, номінація «Автор», книга «Мері», видавництво «А-БА-БА-ГА-ЛА-МА-ГА»;
           Наталя Іваничук, номінація «Перекладач», книга «Антон та інші нещастя», автор Ґюдрун Скреттінґ, «Видавництво Старого Лева»;
           Ольга Кузнецова, номінація «Ілюстратор», книга «Пір’їнка птаха-мрії», автор Роман Росіцький, видавництво «АВІАЗ»; 
           Видавництво «А-БА-БА-ГА-ЛА-МА-ГА», за книгу «Мері» Сашка Дерманського, внесену до Почесного списку ІВВY – 2020;
           Видавництво «АВІАЗ», за книгу «Пір’їнка птаха-мрії», внесену до Почесного списку ІВВY – 2020, ілюстратор Ольга Кузнецова, автор Роман Росіцький;  
           «Видавництво Старого Лева», за книгу «Антон та інші нещастя», внесену до Почесного списку ІВВY – 2020, перекладач Наталя Іваничук.

           – НОМІНАНТИ на Премію імені Г. К. Андерсена (її ще називають Нобелівською премією з дитячої літератури):
           Владислав Єрко, номінант на Премію імені Г. К. Андерсена – 2020, художник-ілюстратор, за визначний внесок у розвиток національної дитячої літератури;
           Іван Андрусяк, номінант на Премію імені Г. К. Андерсена – 2020, письменник, за визначний внесок у розвиток дитячої літератури

           – «Видатні книги для молодих людей з обмеженими можливостями»:
           Видавництво «Ранок», за участь у проєкті IBBY – 2021 «Видатні книги для молодих людей з обмеженими можливостями». До колекції увійшла книга «Світ догори ногами», автор Анастасія Альошичева.

           З 2013 року Всеукраїнський огляд-конкурс обласних бібліотек для дтей є одним із потужних стимулів для розвитку комунікації та пошуку нових векторів розвитку. Він спонукає до здорового суперництва між дитячими книгозбірнями країни та водночас надихає на втілення в життя креативних ідей, неймовірних сучасних проєктів, які працюють на престиж обласних бібліотек для дітей серед колег та партнерів, у територіальних громадах регіонів та за їхніми межами.

           За вміло організовану промоцію дитячих та підліткових книг за допомогою зрозумілих сучасним читачам методів та форм донесення інформації, залучення до цієї роботи активних читачів та місцевих письменників, органів місцевої влади та представників громадських організацій, формування високого рівня світогляду у номінації «Обслуговування користувачів-дітей» переміг проєкт «Reised by books – вихований книжками» та #Читай_думай_нотуй Чернівецької обласної бібліотеки для дітей. 

           У номінації «Інформаційні технології в роботі бібліотек» за інноваційне поєднання технологій віртуального середовища та форм і методів бібліотечного обслуговування з метою залучення користувачів до читання, популяризації бібліотечних сервісів, організації змістовного та пізнавального дозвілля перемогу здобула КЗ «Херсонська обласна бібліотека для дітей імені Дніпрової Чайки» Херсонської обласної ради з проєктом «Використання VR-технологій для промоції бібліотеки та читання».

           У номінації «Організаційно-методична робота» за системність, застосування комплексного методичного підходу в дослідницькій діяльності, значну увагу до прогнозування подальших змін у наданні інформаційно-бібліотечних послуг користувачам перемогла Полтавська обласна бібліотека для дітей з проєктом «Розробка та проведення соціологічних та моніторингових досліджень».

           У номінації «Краєзнавча діяльність бібліотек» за оригінальність бібліографічного жанру, підготовку та популяризацію системи краєзнавчих бібліографічних посібників різних видів і жанрів, об’єднання користувачів-дітей навколо освітнього краєзнавства, формування у дітей та підлітків активної громадянської позиції щодо збереження об’єктів матеріальної культури регіону першість виборола Тернопільська обласна бібліотека для дітей з проєктом «Тернополю – 480: абетка Файного міста».

           У номінації «Соціальне партнерство бібліотек» за креативний підхід, ефективну реалізацію інноваційних програм у сфері соціального партнерства, застосування нових моделей і методів в організації співпраці, вироблення нових форматів і алгоритмів партнерської взаємодії, майстерність у веденні соціального діалогу, додержання етичних принципів соціального захисту і підтримки перемогу здобула ОКЗ «Харківська обласна бібліотека для дітей» з проєктом соціально-екологічного кластеру «Зелені легені».

           Після урочистої частини свята гості оглянули оновлені мистецькі простори Національної бібліотеки України для дітей та спілкувалися у форматі «Вільний мікрофон».

           Успіх кожної окремої бібліотеки для дітей – це успіх усієї бібліотечної спільноти.

           Дитячі бібліотеки були, є і будуть!

 

Для редагування, видалення інформаціі про дитину з сайту або повідомлення про нелегальний контент Ви можете звернутися за адресою: library@chl.kiev.ua

 
Останнє оновлення: 10/5/2024
© 1999-2010р. Національна бібліотека України для дітей