Національна бібліотека України для дітей
     
Віртуальна довідка1
Наша адреса:
03190, Київ, вул. Януша Корчака, 60
 
Написать письмо
 
 
 
   
Пошук по сайту  
 
Skip Navigation Links.
Про бібліотеку
Загальна інформація
Режим роботи
Контакти
Структура
"Вікно в Америку"
ЗМІ про бібліотеку
Спонсори
Благодійний фонд розвитку
Державні закупівлі
Вакансії
Послуги та сервіси
Новини
Замовлення екскурсій
Бібліотечні події
Онлайн-проєкти
Читацькі об'єднання
Психологічна служба
Віртуальна довідка
Версія для слабозорих
Електронні ресурси
Електронний каталог
Електронна бібліотека
Видання бібліотек для дітей
Віртуальні книжкові виставки
Інтерактивні ресурси
Ключ
Почитайко
Т.Г. Шевченко для дітей
Бібліотека у форматі Д°
Музей книги
Творчість дітей
Пам'ятні літературні дати
Вибрані Інтернет-ресурси
Для дітей
Для дорослих
Дитячі бібліотеки в Інтернет
Це важливо знати
Читання - справа сімейна
ІнфоТека для дітей
ІнфоТека для дорослих
Інтернет-безпека для дітей
Інтернет-безпека для батьків
На допомогу бібліотекареві
Професійні новини
Бібліотеки України для дітей
Мережа бібліотек України для дітей
Національна секція IBBY
Асоціація дитячих бібліотекарів
Сторінка методиста
Проєкт "КОРДБА"
Інформаційна культура користувачів
Бібліотека + IT
Нові книги України
Книги обмінного фонду

Інтерактивні казкові читання «Хліб із Джуґари» з дружиною посла Туркменістану Махим Атаєвою

           Національна бібліотека України для дітей спільно з посольствами та культурними центрами іноземних держав здійснює полікультурне виховання дітей. На підтримку довгострокових проєктів, що проходять у співпраці з Посольством Туркменістану в Україні, 23 лютого відбулися інтерактивні казкові читання «Хліб із Джуґари» з дружиною Надзвичайного і Повноважного посла Туркменістану Махим Атаєвою.

           На захід завітали учні молодших класів однієї зі шкіл м. Києва – постійні читачі бібліотеки. Свято, насичене подіями та інформацією про Туркменістан, розкривало глибину мудрості народних казок.
           Спочатку школярі дізналися про Туркменістан від найкращого гіда – пані Махим Атаєвої. Її розповідь ілюструвала презентація, яку вона підготувала до цієї події.
           Посольство надало туркменські народні костюми для того, щоб українські діти вбралися у них. Таким чином зала була заповнена юними читачами в українських і туркменських народних вбраннях.

           Туркменські діти, як і українські, проводять вільний час граючись. Тому пані Махим запропонувала зіграти у гру «Айтерек-Гунтерек». Дві команди, тримаючись за руки, стають одна навпроти одної. По-черзі викликається гравець однієї з команд, аби спробувавти розірвати одну з ланок. У разі невдачі гравець поповнює команду суперника, а у разі успіху – забирає одного з противників. Діти зробили висновок: для того, щоб розірвати ланцюг, потрібно бути цілеспрямованим і максимально зібраним; а щоб протидіяти – варто міцно триматися одне за одного. Більшість туркменських ігор колективні, навчають поважати товаришів, бути чесним, уміти гідно вигравати і програвати, допомагати одне одному.

           Після цього Махим Мухамедівна презентувала учасникам заходу виставку «Туркменістан. Культурні цінності туркменського народу», що експонується впродовж тижня у бібліотеці та прокоментувала книжки й експонати (прикраси, ляльки, амулети, килими). Величезним сюрпризом для дітей стала можливість вдягнути прикраси і зробити фото.

           Важливою частиною заходу стало читання казки «Хліб із Джуґари», яка повідала дітям мудрість туркменського народу. Тема казки – це важливість праці та повага до чесної роботи іншого. Прочитати її може кожен відвідувач бібліотеки, адже вона входить до збірки туркменських народних казок «Срібна тюбетейка» з фонду бібліотеки.

           Захід завершився на піднесеній ноті: Махим Мухамедівна пригостила читачів туркменськими традиційними стравами! Українські діти відчули на смак шикшикі, чурек і пішмє та запам’ятали їх назви.

           Ще одним сюрпризом від дружини посла були дитячі браслети-амулети у подарунок.

           Яскравий захід запам’ятається учасникам на все життя!

 

Для редагування, видалення інформаціі про дитину з сайту або повідомлення про нелегальний контент Ви можете звернутися за адресою: library@chl.kiev.ua

 
Останнє оновлення: 12/2/2024
© 1999-2010р. Національна бібліотека України для дітей