Воїни зеленого фронту
24 червня мав відзначати своє 90 річчя Девід Фрейзер Мактаггар – засновник, керівник і головний натхненник екологічної організації Greenpeace.
Народився Девід у Ванкувері у 1932 році. У молоді роки займався спортом, був триразовим чемпіоном Канади з бадмінтону. У 1967 році за власні кошти починає будівництво гірськолижного курорту у Каліфорнії. На жаль, внаслідок вибуху все згоріло. Але це не зламало Девіда і цього ж року він купив вітрильний човен «Vega» та вирушив у морську подорож Тихим океаном. Під час подорожі випадково побачив оголошення про набір добровольців у маленьку екологічну організацію «Don’t make wave» («Не робіть хвилі»).
Незабаром у нього виникла ідея про створення екологічної організації «Greenpeace». Основна її мета – вирішення глобальних екологічних проблем, у тому числі привернувши до них увагу влади та громадськості.
Найбільш знакові проєкти Грінпіс, що змінили життя людства:
- активісти Грінпісу стали першими, хто почав чинити опір китобоям;
- запобігання затопленню нафтової платформи Brent Spar в Північному морі, на якій знаходилось 550 тон нафти;
- боротьба проти електронних звалищ;
- активісти Грінпісу неодноразово закликали вчених відмовитися від генно-модифікованих продуктів;
- виступи проти ядерних випробувань.
Зараз «Greenpeace» має понад 2,9 млн прихильників в усьому світі. Штаб-квартира організації знаходиться в Амстердамі та існує виключно за рахунок пожертвувань прихильників, принципово не приймаючи фінансову допомогу від державних структур та політичних партій.
Свою діяльність в Україні «Greenpeace» розпочала у 1990 році з медичного проєкту «Діти Чорнобиля», у рамках якого надавалася допомога іноземними фахівцями для діагностики та лікування дітей, постраждалих у результаті аварії на ЧАЕС.
З 1993 року Greenpeace-Україна працювала як самостійна громадська екологічна організація, національне відділення міжнародної організації Greenpeace Інтернешнл, проте не прижилася в Україні через фінансові проблеми.
Діяльність Greenpeace – важлива і необхідна, адже вони змушують замислитися про майбутнє нашої планети.